Kuruluşlarda Şikayetlerin Ele Alınması

ISO 10002 standardının en önemli özelliği, müşterilerin olası şikayetlerinin doğru şekilde ele alınması ve yönetilmesini sağlamasıdır. Bu sayede de şikayetlerin memnuniyete dönüşümü ortaya çıkacaktır. İşletmenizin büyük veya küçük olması fark etmeksizin bu sistemin kuruluşunuzda bulunması, kuruluşlarda şikayetlerin ele alınması ve sağlıklı çözümler üretilmesi oldukça gerekli bir süreç olarak öne çıkmaktadır.

Ekol Belgelendirme bu belge için sizlere en uygun teklifleri sunacaktır. ISO sertifikaları konusunda uzman kadrosu ve uygun fiyatları ile Türkiye´nin her yerinde hizmetlerimizi sunabilmekteyiz.

Kurumlarda Müşteri Şikayet Yönetiminin Yararları

Kuruluşlardaki müşteri şikayet yönetimi standartlarının uygulanmasının faydaları aşağıdaki gibidir;

*Şikayet konusu olan sebepler ve trendlerin belirlenmesi amacıyla operasyonel verimlilik elde edilir.
*Müşteri odaklı yaklaşım oranı artırılarak şikayet çözümleri sağlanır.
*Yeni müşterilerin şikayetleri ile kurum çalışanlarınız meşgul edilmemelidir.
*Total verimlilik oranını yükseltmek amacıyla ISO 9001 ve ISO 10002 standartları bütünleştirilmelidir.
*Şikayetler konusunun ele alınması süreçlerini izlemek ve devamlı şekilde iyileştirmek gerekir.
*ISO 10002 şikayet yönetimi standartları uygulanmalıdır.

ISO 10002 Sertifika Danışmanlık Sistemi Nasıldır?


Özellikle küçük işletmeler için müşterilerin şikayetleri oldukça ciddi bir etki yaratabilmektedir. Bu noktada ISO 10002 standartlarının yararları önem kazanmaktadır. İşletmenin büyük veya küçük olmasının dışında, müşteri şikayetleri noktasında durumun ne şekilde yönetildiği, müşteri beklentileri nasıl belirlendiği gibi konularda önemli olmaktadır. Bütçe olarak daha sıkı olmanız gerekliliği ve zaman azlığı göz önüne alındığında bizlerle çalışmanız siz değerli işletmeler için oldukça efektif bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Karşılaşma durumunuz olan tüm problemlerde sizlere profesyonel olarak destek vermekteyiz. ISO 10002 sistemi oluşturma desteği almanız sizi ve firmanızı bu anlamda oldukça rahatlatacak bir süreci de beraberinde getirecektir. Çünkü en önemli konumuz olan müşteri kavramını memnun etmek ve şikayetleri olduğunda bu konuyu doğru yönetmek işletmelerin geleceğini etkileyecek bir durum oluşturmaktadır.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun Ekol Belgelendirme´ye ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Diğer ISO standartları ve bu standart hakkında bilgilerin yer aldığı Kurumsal Instagram hesabımızı da takip etmeyi unutmayınız.
 

ISO 10002 Sistemi İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?


Günümüzde bilgi sistemleri, tüm yönetim sistemlerine dahil olmuş ve destekleyici bir unsur halini almıştır. Firmamız, bilgi teknolojilerinin verdiği bir çok özelliği firmanıza uygulayarak müşteri talep ve şikayetlerinin daha sağlıklı bir şekilde kontrol ve takibini sağlamaktadır. Tüm müşterilerin sorunlarına çözümler bulunma sürecinde de, müşterilerin bilgilerini kendi yazılımınız dahilinde toparlamasına imkan sağlamaktayız. Bu şekilde; tüm şikayetlerin nedenleri ve müşteri profillerinin özellikleri bir istatistiki veri halinde karşınıza çıkacaktır. Bu da analizler yapıp ilerisi için yönetimsel çözümler üretilmesinde belirleyici olacaktır. Aynı şikayetlerin tekrarlamasının önüne geçilecektir.

Kuruluşlarda Şikayetlerin Ele Alınması

Kurumlarda Şikayetlerin Ele Alınması İle İlgili İpuçları

Kuruluşların bir çoğunda müşteri şikayetleri ve memnuniyetleri konularının ele alınış şekli oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada kuruluşların şikayetleri ele alış şekilleri ile ilgili bazı ipuçlarını bilmek gerekir.

-Üst düzeyde olan idarecilerden taahhüt ve yardım alınmalıdır.
-İşletme içinde iyi bir iç iletişim sistemi yürütülmelidir.
-Yönetim süreçleri, ISO 10002 standartları ile karşılaştırılmalıdır.
-Mevcutta olan şikayet yönetimi durumunu müşterilere geri bildirim olarak vermek gerekir.
-Verimli sonuç alabilmek adına bir uygulama ekibi kurulmalıdır.
-Roller, görevler ve zaman süreçleri ile bir harita oluşturulmalı ve paylaşılmalıdır.
-ISO 10002 yönetiminin ilkeleri mutlak suretle mevcut işe uyarlanmalıdır.
-Mevcut personeller, eğitim ve teşvik edici uygulamalarla katılıma yöneltilmelidir.
-ISO 10002 konusunda, sistemi anlamaları adına çalışanlara eğitimler yapılmalıdır.

Firmamız bünyesinde tüm sektör kuruluşlarına yönelik olarak ISO 10002 sistemi hakkında özel eğitim programları bulunmaktadır. ISO 10002 standartları bilindiğinde, korunduğunda ve de devamlı anlamda geliştirildiğinde iş süreçlerine katkısı oldukça büyük olacaktır.

En iyi danışmanlardan, en hızlı hizmetleri alabilmek adına Ekol Belgelendirme firmamıza sitedeki canlı destek hattı, whatsapp hattı veya telefon numarası ile ulaşabilirsiniz.
 

ISO 10002 Standardı Maddeleri Nelerden Oluşur?


ISO 10002 belgesi sahibi olmak ve bu eğitimleri almak yukarıda da söylediğimiz gibi, kuruluşlar için oldukça değerli bir konu halini almıştır. Peki ISO 10002 standartları dahilindeki içerikler nasıldır?

*ISO 10002 standardının genel içeriği; Kapsam, atıf yapılan, doküman ve standartlar, tarif ve terimler, kılavuzların prensipleri, şikayetlerin ele alınma sınırı, tasarım ve planlama, kuruluşlarda şikayetlerin ele alınması süreçlerinin çalıştırılması, iyileştirme ve sürdürme olarak sıralanabilir.

*ISO 10002 müşteri şikayetleri konusunda gerekli dokümanlar; Politikalar, el kitapları, prosedürler, talimatlar ve çeşitli formlar olarak özetlenebilir.

Uygun fiyatlandırma seçeneklerini öğrenebilmek ve kampanyalardan yararlanabilmek için Ekol Belgelendirme´yi arayın. 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp