Sepetim Sepetim

Kurumsal Karbon Ayak izi Ölçümü

Kurumsal Karbon Ayak izi Ölçümü ve Hesaplaması için EKOL BELGELENDİRME firmamızdan Türkiye´nin hemen her yerinden hizmet alabilirsiniz.

Son dönemlerde arta gelen küresel ısınmanın etkilerini Türkiye´de çok daha net görebilmekteyiz. Kurumların salgıladığı sera gazı nedeni ile sorunlar her geçen gün büyümektedir. Firmaların sera gazı emisyonlarınnı hesaplanması ve raporlanması için aradıkları belgelendirme firması olarak nerede olursanız olun sizlerin yanında oluyor ve ülkenin hemen her yerinde sizlere hizmet veriyoruz. Ekol Belgelendirme olarak ulusal pazarda faaliyetlerini gösteren veya uluslararası arenada bulunan firmalarımızın sürdürülebilirlikleri kapsamında Sera Gazı emisyonlarının hesaplaması ve Karbon Ayakizi hesaplaması için geniş kapsamlı hizmetimizi sunuyoruz.

Karbon ayakizleri insanların ve firmaların faaliyetleri sonucunda atmosfere gönderilen sera gazlarının karbondioksit eşdeğerlerinde çeşitli yöntemler ile hesaplanmasıdır. Co2 Emisyonu malesef dünyamıza bir çok anlamda zarar vermektedir. Kurumsal firmaların faaliyetleri kapsamında verilen zararların en aza indirilmesi için emisyonların öncelikli olarak hangi miktarlarda olduğunu bilmesi ve buna bağlı olarak azaltma için gerekli adımların atılması önerilmektedir. Doğrudan veya dolaylı bir yol ile tükettiğimiz her türlü fosil yakıt sayesinde CO2 salınımı meydana gelir.

Misal firmanın mal üretimi için fabrikasında kullandığı elektrik, şahısların üşüdüğünde evlerinde açtığı doğalgaz vb.. durumlar salınım sebepleridir.

KURUMSAL FİRMALAR İÇİN KARBON AYAKİZİ HESAPLANMASI

Ekol Belgelendirme olarak kurumsal firmaların ihtiyacı olduğu anda karbon ayak izi hesaplamasını yapıyoruz. Firmamızda hizmet veren profesyoneller ile firmanızın denetlenmesi yapılmakta ve istenilen raporlar elde edilmektedir. Raporların elde edilmesi için firmanızın gerekli olan verilerini topluyor, hesaplıyor ve sizlere rapor halinde sunuyoruz. Kusursuz bir
karbon ayakizi hesaplaması istiyorsanız hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan Ekol Belgelendirme numaralarını arayabilirsiniz.

Firmaların karbonayak izi ve sera gazi emisyonları hesaplaması bağlamında Ekol Belgelendirme´nin profesyonel ekiplerince değerlendirmeler yapılmakta ve verilen analizlerde, raporlarda %100´e kadar bir başarı oranı sunulmaktaıdr. Bir ürünün, bir firmanın bu hesaplamaları yaptırması yaşam döngülerinin değerlendirilmesi için önemlidir. Ekol Belgelendirme ISO belgeleri ile tüm standartları sizlere sağlayabilir ve doğrudan firmanızı bilgilendirir.

BİREYSEL KARBON AYAK İZİ HESAPLAMASI

Bireysel olarak karbon ayak izinizin hesaplanması ve sera gazı emisyonu sorularınız için sitemizde yer alan daha önceki günlerde hazırlanan makalelerimizi inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme bu anlamda sektörün en iyi danışmanları ile çalışmakta ve ihtiyacınız olan şehirde sizlere kısa süre içerisinde ulaşarak tüm taleplerinizi karşılamaktadır. Karbon ayak izi hesaplaması haricinde firmamızdan bir çok alanda belgelendirme taleplerinizi de iletebilir ve ilgili belgelere sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli?
  Ekol Belgelendirme´de aradığın tüm yanıtlar var. Teknik Dokümantasyon Hangi Bilgi ve Belgeleri İçermeli? sorusunun yanıtını bugün kurumsal sitemizde sizlere sunduk.
 • Çevre Yönetimi Belgelendirme Başvurusu (ISO 14001)
  Çevre Yönetimi Belgelendirme Başvurusu (ISO 14001) Ekol Belgelendirme aracılığı ile yapılabilmektedir. Sizlerde firmanıza entegre etmek istediğiniz bu sistem için hemen sitemizdeki numaralarımızı arayabilirsiniz.
 • ISO 10004 Faydaları Nelerdir?
  Ekol Belgelendirme ile kısa sürede ihtiyacınız olan kaliteye erişin. Uzmanlarımızdan alacağınız destek ile denetimleri başarılı bir şekilde atlatın. ISO 10004 Faydaları Nelerdir? yanıtı için bu içeriğe yakından gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp