Sepetim Sepetim

Kurumsal Sürdürülebilirlik Sistemleri

Kurumsal Sürdürülebilirlik Sistemleri hakkında bilgi edinmek ve bu alanda ihtiyacınız olan tüm hizmetlere anında erişebilmek için hemen EKOL BELGELENDİRME firmamızı arayabilirsiniz.

Günümüzde sadece bireylerin değil artık firmalarında dünya üzerindeki bazı durumlara dikkat etmesi gerektiğini biliyoruz. Hatta gelişen sanayileşme ve yapılaşmanın ardından artık bireylerden çok bu alanda kurumsal firmalara daha fazla görev düşmektedir. Gelecek için önemli olan durumları göz önünde tutmalı ve özellikle atıkların kontrolünü ele almalıyız. Sürdürülebilirlik için yenilikçi bir iş modeline firmanızın sahip olması, geliştirilebilir ve her zaman ekolojiye uygun faaliyetler sunması gerekir. Kurumsal sürdürülebilirlik her iş alanına göre farklı özellikler barındırabilmektedir.

Hemen her iş grubu birbirinden bağımsız bazı kaynakların kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri ayırmaktadır. Kurumsal olarak firmaların gelecek nesiller için daha iyi bir dünya bırakmak adına ve bu firmaların kendi ihtiyaçlarından ödün vermeden daha iyi performans sergileyebilmesine olanak sağlar. Sosyal anlamda, çevresel anlamda ve ekonomik anlamda kurumsalların dikkat etmesi gereken bazı temel bileşenler vardır. Verilmi olma ve sürdürülebilir olarak büyüme anlamındaki faydaların incelenmesi için Ekol Belgelendirme´den destek alınabilir.

Kurumsal sürdürülebilirlik hizmetleri anlamında Ekol Belgelendirme uzun senelerdir bu alanda faaliyetlerini sürdürmüş ve sürdürmeye de devam etmiştir. Bugün Türkiye´nin bir çok noktasında sürdürülebilirlik eğitimleri firma danışmanlarımız tarafından verilmektedir.

KURUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bugün bir çok firmanını, firma yatırımcılarının ilk dikkat ettikleri durumlar başında gelmektedir. Firmaların artık ürünleri, hizmetleri, satışları, finansal hareketleri yeterli olmuyor aynı zamanda Dünya´ya verdiği önem, insan sağlığına ve çevreye verdiği önemle beraber duyarlılıkları da inceleniyor. İnsan yaşamına zarar verecek olan işlerde bulunan firmalar artık pazardan birer birer eksiliyor. Karşı karşıya kalınan küresel ısınmanın en büyük etkilerini son dönemlerde 2021 senesinde görmeye başladık. Biyoçeşitlilik kapsamındaki kayıplarımız, kaynaklarımızın tüm dünya üzerinde hızla tüketilmesi veya kirletilmesi durumu gözler önündedir. Dünya´nın üzerindeki artan nüfus nedeni ile bir çok çevresel problemler, eriyen buzullar, insanlığın yeni bir düzen arayışında olmasını ve bazı problemlerinde artmasını beraberinde getirmektedir.

Kurumsalların sürdürülebilirlik ile ilgili bazı stratejiler geliştirmesi ve uygulaması gerekmektedir. Uzun vadede hayata geçirilmesi gereken bu durum için acele etmek gerekir. Sosyal ve çevresel faktörlerin yanı sıra ekonomik sürdürlebilir bir piyasa içindeki yerinizi korumanızda gerekir. Firmanız için gerekli yaklaşımların oluşturulması ve adımlarının atılması için Ekol Belgelendirme firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kurumsal Sürdürlebilirliğin Bazı Yararları

Firmalar için kurumsal sürdürülebilirliğin bazı önemli yararları şu şekildedir;

* Uzun dönemde azalan maliyetler
* Firmanın piyasada artan kurumsal itibarı
* Firmanın tüm pazarda yükselen marka değeri
* Firmanın faaliyetleri ve hizmetleri için ömrünün uzaması

Söz konusu kurumsal sürdürülebilirlik olduğunda sizlerin en büyük destekçisi Ekol Belgelendirme danışmanları olacaktır. Sürdürülebilirliğe şöyle bakmanızı tavsiye ederiz. Hepimiz bu dünya üzerinde aynı gemideyiz ve elimizden geleni yapmak zorundayız. Firmaların bu gemi üzerindeki payı oldukça büyüktür. Hemen herkes çevresini korumalı ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmalıdır. Bunların bilincinde olmanızı öneririz.

Kurumsal sürdürülebilirlik hizmetlerimiz için hemen Ekol Belgelendirme firmamızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Şirketler İçin Sürdürülebilirlik
  Şirketler İçin Sürdürülebilirlik hizmetlerini Ekol Belgelendirme olarak sizlere sunuyoruz. Kurumsal sürdürülebilirlik adına uzmanlarımız ile sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız.
 • ISO 10004 Belgesi
  ISO 10004 Belgesi ihtiyaçlarınızın tamamına destek sağlıyoruz, Ekol Belgelendirme olarak tüm ziyaretçilerimize en uygun teklifleri sunar ve kısa süre içerisinde ihtiyacı olan belgeyi sunarız.
 • Vegan Sertifikasısı Fiyatları
  Vegan Sertifikasısı Fiyatları için Ekol Belgelendirme firmamızın web sitesinde yer alan müşteri temsilcileri numaralarından hemen teklif alabilirsiniz. Nerede olursanız olun, size en uygun teklifleri her zaman Ekol sunar.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp