Sepetim Sepetim

LVD ve EMC Testleri

LVD ve EMC Testleri ile ilgili bilgilere Ekol Belgelendirme firmasının kurumsal web sitesinden anında erişebilir ve ihtiyacınız olan bu testler için firmamızdan en uygun teklifleri alabilirsiniz. Low Voltage Directive kelimelerinin kısatması olan LVD´de alçak olan gerilimin direktifleri ve düşük voltajdaki direktifler anlatılmaktadır. AB tarafından yeni meydana gelen yaklaşım direktifleri arasında bulunan LVD´de elektrikli aparatların emniyetleri incelenmekte ve detaylandırılmaktadır. LVD´de 50 ile 1.000 volt AC aralığı veyahut 75 ile 1.500 volt DC aralığında olan elektrik kaynağının, üreten ürünlerin ve elektriksel araç gereçlerin tamamı kapsam dahiline girmektedir.

Bazı istisnalarda vardır. İdari ve koruyucu anlamda önlemler, tedbirler ile alakalı durumlar ve gereksinimler de ayrıca bulunmaktadır. Bu bağlamda Ekol Belgelendirme firması ile irtibata geçerek tüm detayları öğrenebilir ve ihtiyacınız olan idari gereklilikler adına CE işareti ihtiyaçlarınızı firmamızdan alacağınız danışmanlık hizmeti ile kısa süre içerisinde edinebilirsiniz. Firmanız için uygunluk beyanı hazırlamak ve firmanız adına teknik dosyaların hazırlanması için Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakındır. Koruma gereksinimleri ile alakalı tüm ürünlerin standartlarını bilmekte ve uygunluklarını karşılamaktayız. LVD, Alçak gerilim direktiflerine uygunluk adına onaylanmış olan kurum, kuruluşlar için Ekol sizlere kendiliğinden sertifikalandırma ve belgelendirme sunabilir.

Detaylı bilgi edinmek için incelediğiniz kurumsal sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaraları arayarak LVC & EMC testleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

EMC Direktifi

Yukarıda sizlere LVD testi & direktifi ile ilgili bilgileri aktardık. Şimdi ise EMC direktifi ile ilgili bilgilere geçtik. Bu paragrafımızda sizlere açıklayacağımız EMC konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek adına çekinmeden Ekol´ü arayabileceğinizi, alanında uzman danışmanlarımızdan bu konu hakkında bilgi alabileceğinizi unutmayın.  Elektromanyetik uyumluluk alanında cihazların, sistemlerin bu tarz ortamlardaki girişimine bağlı olarak etki göstermeden çalışmasıdır. Sistem ve cihazlarda bu şekilde çalışmalar devam etmelidir. EMC çalışmalarında elektromanyetik uyumluluk aranmaktadır. Bu belgelendirme sisteminin ana amacı sistemin ve cihazın çalışması esnasında diğer cihazlara, diğer sistemlere karşı etkilenme durumu olmamasıdır. Elektromanyetik uyumluluk direktiflerindeki ilk amaçlardan biri AB dahilinde bulunan diğer ülkelerde satılan veya kullanıma sunulan elektrikli cihazların serbest bir şekilde dolaşımda bulunabilmesidir. EMC Belgesi elektromanyetik ortamların oluşabilmesine katkı sağlayabilmekte ve sağladığı bu katkı sayesinde ürünlerinizin AB pazarında rahatça dolaşabilmesini ifade etmektedir.

EMC Ce Belgesine sahip olarak AB anlaşmalarında yer alan 100/A maddesinde de yer aldığı gibi, Avrupa´daki ortak pazarda yasaların uyumlaştırılması kapsamında EMC direktifine harmonizasyon ve koruma şartları içermektedir. EMC Direktifinde en temel esaslara bakmak gerekirse;

* Elektrikli cihazların çalışması esnasında ortaya çıkabilecek her nevi elektromanyetik etkilerin karşı bağışıklık sistemlerine sahip olmasıdır.

* Aynı zamanda elektrikli, elektronik cihazların çalışması sırasındaki üretmiş oldukları elektromanyetik gürültüler, darbeler nedeni ile diğer elektronik, elektrikli cihazların fonksiyonları, performansları etkilenmemelidir. Bu ürünler çalıştığı sırada radyolar, haberlerşme ağları, elektrik şebekeleri, elektrik dağıtım istasyonları da aynı şekilde etki altında kalmamalı, etkilenmemelidir.

CE Belgesi

Ekol Belgelendirme olarak LVC ve EMC CE Belgeleri ihtiyaçlarınızda firmanızın, marka ve ürünlerinizin en iyi şekilde hazırlanması, en iyi uygunluk ve temel yasalara uygun şekilde üretilmesini sağlıyor ve en önemlisi AB´de ürünlerinizin serbest bir şekilde dolaşımını sağlıyoruz. Bu bağlamda ne zaman isterseniz isteyin, hemen incelediğiniz kurumsal web sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ve konu ile ilgili uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

EMC´nin en önemli değerleri emisyon ve değerliliktir. Temel gereklilikleri yerine getirebilmek için EMC Direktifi üreticiler adına yapılması gerekenleri net bir şekilde anlatmaktadır. Sizlerde bu konuda ilgili yönetmelik kapsamına giren tüm detayları öğrenebilmek ve danışmanlık almak için bizleri arayabilirsiniz. CE belgesi ve işaretine sahip olan ürünler gereksinimleri yerine getirmiş olarak pazarda rahatça dolabilir. Sizlerde  ürün ve ekipmanlarınızın dünya üzerinde serbestçe dolaşabilmesi için CE BELGESİ alabilirsiniz. Elektromanyetik cihazların, elektrikli cihazların ve elektronik cihazların ihtiyacı olan EMC CE Belgesi´ni Ekol Belgelendirme sizlere sağlamaktadır.

Ce belgelendirmesi hakkında bilgi almak ve süreçlerini öğrenmek için sitemizde yer alan BELGELENDİRME menüsünü ziyaret edebilir ve ilgili menü altında bulunan CE BELGESİ başlıklı içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.

Aklınıza takılan sorular, sorunlar ve diğer detaylar için hemen EKOL Belgelendirme firmasını arayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yeni Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR ve IVDR)
  Yeni Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR ve IVDR) ile ilgili detaylı bilgilere kurumsal sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan her türlü husus için uzmanlarımızdan destek alablirsiniz.
 • Fda Kaydı Nasıl Yapılır
  Fda Kaydı Nasıl Yapılır & Fda Belgesi Başvuru İşlemleri için Ekol Belgelendirme firmasından profesyonel destek alabilir ve aklınızdaki her türlü soru, sorun için firmamıza incelediğiniz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • TS EN 15713 Belgesi Nedir ve Nasıl Alınır?
  TSE EN 15713 Belgesi Nedir? ISO 15713 Belgesi Nasıl Alınır ve Fiyatı nedir gibi soruların tüm yanıtlarına Ekol Belgelendirme´nin bu içeriğinden ulaşabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp