Sepetim Sepetim

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama hizmetimizden hemen yararlanabilirsiniz. Alanının en iyi danışmanları ile hizmet veren Ekol Belgelendirme MSDS hazırlama taleplerinizi anında değerlendirebilmektedir.

MSDS kısaltması ingilizce olan Material Safety Data Sheet kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasından meydana gelmektedir. Güvenlik bilgi formu veyahut malzeme güvenlik bilgi formu olarak da türkçede adlandırılmaktadır. Türkçe kısaltması olarak ise GBF terimi kullanılan bu sistemde, malzemelerin güvenlik bilgi formları, kimyasalların kullanımında, depolanmasında meydana gelebilecek olan her nevi sağlık, güvenlik açısından risk meydana getirebilecek olan tüm durumları ortadan kaldırabilmektedir. Yaşanabilecek tüm sorunları en aza indirebilmek amacı ile hzırlanan bilgilendirme dökümanı MSDS, kimyasal maddeleri tehlikelerine, risklerine göre ilkyardım yöntemlerini detaylı bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

Türkiye´de bu formun hazırlanması için tüm yetkiler " Zararlı Maddeler ve Karışımlarla İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hakkındaki Yönetmelik " ile belirlenmiş olan detayları içerisinde barındırmaktadır. MSDS için kimyasal madde üreticisi veya tedarikçisi aracılığı ile hazırlanma yapılmalı ve kullanıcılarına sunulmalıdır. Bu formu bu faaliyet alanlarında bulunanlar hazırlamalıdır. Zararlı maddeler, karışımlara ilişkin güvenlik bilgi formaları ilgili maddede açık bir şekilde belirlenmiştir. Son kullanıcı veya hammaddenin üreticisinden alınan üretici firma, tedarikçi firma kesinlikle türkçe olarak malzeme güvenlik formunu sizlere vermek zorundadır.

MSDS HAZIRLAMA

Tehlikeli bir kimyasal üreticisi için veya ithalatçısının hazırlaması gereken ayrıntılı bir bilgilendirme dökümanına MSDS denilmektedir. Ürünün içeriğindeki fiziksel / kimyasal özellikleri bu formda tanımlamak gerekir. Parlama noktası hakkında bilgi, toksisite, sızınve ve sızıntı prosedürleri, saklama yönergeleri gibi önemli ve yararlı bilgiler bu form içeriğinde yer almalıdır.

Malzeme için güvenlik bilgi formu olan bu bilgiler güvenli olan ürünlerin seçilmesi ve bir kimyasalın fiziki tehlikeleri, sağlık açısından tehlikelerini algılamak için yardımcı olmaktadır. Maruziyet durumlarında MSDS´leri standarta getirmemek gerekir. Her ürüne göre formun ayrıca hazırlanması önem teşkil etmektedir.

Ekol Belgelendirme olarak MSDS hazırlama konusunda tehlikeli olan her nevi kimyasalı barındırmış olan işletmeler için zorunlu olan bu formu hazırlamak görevimizdir. Malzeme Güvenlik Bilgi Formları (GBF/SDS/MSDS/Safety Data Sheet) ile ilgili her nevi soru, sorun ve talep için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (GBF / SDS / MSDS / SAFETY DATA SHEET) Yönetmeliğine dair tüm detaylar ve sorular için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Ekol Belgelendirme uzmanları sizlere MSDS danışmanlık hizmetlerini verecek olan eğitmenleri ve danışmanları daima tüm yönetmeliklere hakim olan TÜRKAK tarafından akredite TSE veya NBC kurumlar tarafından sertifikalıdır. Sizde işi uzmanına bırakmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bizi aramadan MSDS formunuzu hazırlatmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Yeni Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR ve IVDR)
  Yeni Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR ve IVDR) ile ilgili detaylı bilgilere kurumsal sitemizden erişebilir ve aklınıza takılan her türlü husus için uzmanlarımızdan destek alablirsiniz.
 • ISO 15038 Çeviri Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi
  Ekol Belgelendirme bu faaliyet alanında en iyi danışmanlar ile hizmetlerini vermektedir. Profesyonel danışmanlardan ISO 15038 Çeviri Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi ile alakalı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
 • Fama & Disney Denetim
  Fama & Disney Denetim hizmetlerinde başarılı bir sonuca erişebilmek için Ekol Belgelendirme´ye hemen sitede yer alan numaradan ulaşabilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp