Sepetim Sepetim

Maske ve Eldiven Üretimi İçin Gerekli Belgeler - Maske Belgesi

Maske ve Eldiven Üretimi İçin Gerekli Belgeler - Maske Belgesi olmadan üretim yapamazsınız. Hemen Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içeriği inceleyebilir ve firmamızdan belgenizi alabilirsiniz.

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs nedeni ile ülkemizde Sağlık Bakanlığı kurumu eldiven, maske, koruyucu tulumlar gibi tıbbi alanlarda kullanılan ürünler için üretimlerini yapan bazı işletmeler adına kısıtlama ve belge zorunluluğu gelmiştir. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız belgeleriniz yok ise üretim yapamayacaksınız, yapmanız ve tespit edilmeniz halinde çok büyük ceza ve yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Öncelikle gelin hep birlikte dünyayı etkisi altına alan bu Koronavirüs hastalığına göz atalım?

Nedir bu Koronavirüs?

Çin´de 2020 yılında başlayarak çok kısa süre içerisinde bugün Dünya´nın hemen her ülkesinde karşımıza çıkan, Dünya´da pek çok şeyi değiştiren Corona Virüs Kısa adıyla Covid-19 solunum yolu aracılığı ile bulaşan bir virüs çeşididir. Solunum yolu ile bulaşması neticesinde hızlı ve kontrolü zor olan bir virüs olan Covid-19 havada uzun süre kalmaktadır, havada çok uzun süre asılı kalarak, nefes alış verişimizden, elimize hapşırdığımızda ellerimizi tuttuğumuz yerlerden dahi bulaşabilen bir virüs türüdür.

Solunum yolu sebebi ile kısa zamanda Dünya üzerinde geniş kitlelere ulaşabilen ve hastalığın yayınlmasına sebep olan bu virüste yer alan mikroplar ile vücudumuz daha önce karşılaşmadığı için bu mikroplara bağışıklılığımız bulunmamaktadır. Bu virüs hastalanma potansiyeli bulunan herkesi kısa süre içerisinde hasta edebilen bir çeşittir. Ülkemizde ilk Corona Virüs vakası 11 Mart 2020 tarihinde resmi kayıtlardaki yerini almıştır.

Covid-19 ( Koronavirüs ) Korunmak İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle sağlıklı bir birey olmak için gerekli olan herşeye hayatımızda yer vermeliyiz. Örneğin dengeli ve iyi beslenmeli, stres ile başaçıkabilmeli, yeterli uyumalıyız. Bunlar virüs olsa da, olmasa da dikkat etmemiz gereken şeyler. Bunların haricinde kontrolsüzce hapşırmamalı, öksürmemeliyiz, öksürme ve hapşırma durumlarında ellerimizi temiz bir mendil ile kapatmalıyız. Aynı zamanda ellerimize solunum salgılarımızı bulaştırmamalı, bulaşması halinde bol sabun ve su ile yıkamamız gerekmektedir. El hijyeninine oldukça dikkat etmeliyiz. Bunların dışında sokakda iken kesinlikle maske takmalıyız.

Tek kullanımlık maskeler, tulumlar, eldivenler için üreticilerin tamamından istenilen bazı belgeler bu virüsün arkasından hemen ilgili bakanlık tarafından duyurulmuştur. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı Maske ve eldiven üretimi için merdiven altı üretimin önüne geçmek amacı ile tüm işletmelerinin ÜTS ( Ürün Takip Sistemi ) kaydının yaptırılmasını zorunlu kılmaya başlaması ilk aşamasıdır. Sizlerde ÜTS yani Ürün Takip Sistemi kaydı için gerekli bilgi almak amacı ile iletişim sayfamızda bulunan EKOL BELGELENDİRME numaraları ile irtibata geçebilirsiniz.

Maske ve Eldiven Üretimi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Maske ve eldiven üretimlerinde 2016/425/EU kişisel koruyucu ekipmanlar yönetmeliğine göre toz maskeleri onaylanmış ve kuruluş akredite laboratuvarları tarafından test edilmekte olan, sertifikalandırılması gereken ürünlerdir. Sars, Ebola ve Corona Virüs salgın hastalıkları sebebi ile maske üretimlerinde önlemler artmış ve bazı belgelerinizin olmadan üretimleri yapamayacağınız bakanlık tarafından açıklanmıştır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 13485 Medikal Kalite Yönetim Sistemi ve CE Belgeleri sahibi olan işletmelerin ürettiği maskeler, koruyucu tulumlar ve eldivenler ülkemizde satışına yönelik çalışmaları başlatabilir ve bu üretmiş olduğu ürünleri satabilir.

Sizlerde Maske ve Eldiven üretimi için gerekli olan Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini & ISO 13485 Medikal Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve CE Belgesi ihtiyaçlarınızın tamamı için Ekol Belgelendirme´nin incelemekte olduğunuz bu kurumsal sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve kolay ulaşım için firmamıza +90 212 909 20 31 numarası üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilir ve merak ettiğiniz her türlü konu adına bize sorularınızı sorabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 10004 Önemi Nedir?
  Ekol Belgelendirme ile müşteri memnuniyeti ve izleme yönetim i ile alakalı olan ISO 10004 için sizlere en iyi seçenekleri sunmaktayız. Web sitemizden bu husus hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.
 • ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme
  ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetleri kapsamında ihtiyacınız olan her an Ekol Belgelendirme uzmanları yanınızda. Türkiye´nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
 • IREC Yenilenebilir Enerji Sertifikası Nedir?
  Ekol Belgelendirme hem bilgilendiriyor hem de uzman danışmanlarından alacağınız hizmet ile sizleri belgelendiriyor. IREC Yenilenebilir Enerji Sertifikası Nedir? sorusunun yanıtı için bu içeriğe gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp