MSDS (MGBF) Formu Hazırlama Firması

MSDS (MGBF) Formu Hazırlama Firması ile ilgili aramalarınızda rastladığınız Ekol Belgelendirme firması eğitmen ve danışmanları bu alanda kendini geliştirmiş ve işinin ehli kişilerden oluşmaktadır.

Material Safety Data Sheet kelimelerinin baş harflerini alan MSDS teknik olarak sektörde kısaca SDS olarak kullanılmaktadır. Türkçe dilimizdeki karşılığı ise güvenlik bilgi formudur. İnsan sağlığı, çevre sağlığı açısından zararlı maddelerin ve karışımların olumsuz olan tüm etkilerinden korunmak sebebi ile  zararlı olan maddelerin karışımların özelliklerine ilişkili, ayrıntılı bilgilere yer verilen ve bulunduğu işletmede zararlılık özelliklerine göre alınacak olan güvenlik önlemlerini içeren belgelerdir.

Güvenlik Bilgi Formları 13 Aralık 2014 tarihli ve 29204 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmış olan Zararlı Maddeler ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik gereği hazırlanan formlardır. Bu formları akredite bir belgelendirme kuruluşu ( Ekol Belgelendirme ) tarafından belgelendirilmiş olan kişiler hazırlayabilmektedir. Sizlerde Güvenlik Bilgi Formu hazırlatmak için hemen firmamızın telefon numaralarını arayabilirsiniz. Özellikle yapılacak olan ithalatlarda güvenlik bilgi formları önemlidir. İthalatçı, ithal edicek olduğu madde, karışımları güvenlik bilgi formunda yer alan içeriklere aynı olup olmadığına dikkat etmektedir. Türkiye´de belgelendirme firmaları TÜRKAK tarafından akredetide edilmektedir.

Ekol Belgelendirme ilgili MSDS FORMU HAZIRLAMA konusunda uzman ekipleri ile hizmetlerini vermektedir.

Yeni yönetmeliğe göre ise zararlı madde ve karışımları satan kullanıcıların, üretici ve tedarikçilerin, hatta alt dağıtıcılarının dahi güvenlik bilgi formu sunması zorunludur.

Hatta ve hatta gümrük ve ticaret bakanlığının bazı bildirimlerinde kuvvetli asitler, kuvvetli bazlar, deterjanlar, oda kokularında dahi türkçe malzeme güvenlik bilgi formu olmak zorundadır. Sektördeki ürünlerinizi piyasanıza en iyi şekilde sunmak için yanınızdayız. Tüm ürünler adına hazırlanabilecek MSDS formunda en iyi fiyatlarla, işinin ehli danışmanlarımız yanınızdadır. Firmamızın amacı kimyasal maddelerin güvenli bir şekilde taşınabilmesi ve kullanabilmesi amacı ile gerekli olan tüm formları profesyonel bir şekilde hazırlamaktır.

Her firmaya göre uygun bir şekilde hazırlanacak olan MSDS formları Ekol Belgelendirme kalitesi ile sizlerle. Aynı zamanda yangın esnasında kimyasalların sızıntıları hallerinde, elleçlenirken, maruziyet durumunda, çevre ve insan üzerinde yaratacağı tehlikeler ve neler yapılması gerektiğine de kısa ve öz bir şekilde bu formlarda yer verilmektedir.

Detaylı bilgi ve her türlü sorunuz için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı aramanızı öneririz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • GSV Belgesi
  GSV Belgesi almak isteyen tüm firmaların ilk tercihi EKOL.. Firmanıza GSV Güvenlik Denetimlerini başarılı tamamladığınıza ve uluslararası pazarda etkili olabileceğinize nazır bu önemli belgeyi kazandırıyoruz.
 • ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmeti
  ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmetine dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikden inceleyebilir ve her türlü sorunuz için bize sitemizdeki numaramızdan ulaşabilirsiniz
 • ISO 26000 Belgesi Fiyatı
  Ekol Belgelendirme ile en uygun belgelendirme hizmetleri sunuluyor. ISO 26000 Belgesi Fiyatı edinebilmek için kurumsal sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir ve anında bilgi alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp