Sepetim Sepetim

MSDS (MGBF) Hazırlama Hizmeti

Material Safety Data Sheet kelimelerinin baş harflerinden oluşan MSDS´nin dilimizdeki karşılığı " MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU" olarak bilinmektedir. Kullanmadan önce her malzemenin bilgi formunu okumanız önerilmektedir. Bir çok endüstri alanında kullanılabilen kimyasal ürünlerin içerisinde yer alan maddelerin kolay alev alabilmesi, toksik ve korozif yapısı bulunabilmektedir. Tamamen riskli olan bu malzemelerin kullanımı ve malzeme depolama alanları için bazı önlemler alınmalıdır. Bir çok önemli bilginin yer aldığı malzeme güvenlik bilgi formu için Ekol Belgelendirme´nin uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme´nin sertifika sahibi olan kimyasal değerleme uzmanları tüm mevzuata hakimdir. Ürünleriniz için ihtiyacınız olan malzeme güvenlik bilgi formları için hemen iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve en iyi fiyatları alabilirsiniz. Güvenlik Bilgi Formlarının hazırlanmasında, güncellenmesinde uzmanlarımız sizler için çalışmakta ve sizlerin işinize odaklanmasını sağlamaktadır.

Güvenlik Bilgi Formlarını ( MSDS ) Kimler Oluşturabilmektedir?

Ülkemizde bu formları akredite bir kuruluşta eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilen, ilgili kurumlardan sertifikası bulunan tecrübeli kişiler hazırlayabilmektedir. Ekol Belgelendirme´de bu hizmeti sizlere sunabilecek muhteşem bilgili ve tecrübeli insanlar bulunmaktadır. Malzeme güvenlik bilgi formlarının hazırlanması için yetkili olan personelimiz tüm düzenlemeleri yapabilir, tüm şartlara uygun olarak formu hazırlayabilirler. MSDS formu hazırlatırken mutlaka ve mutlaka hazırlayacak kurumdan sertifika sorgusu isteyin, kaldı ki kimyasal ürünler için hazırlanacak olan bu formu sertifikası bulunmayan kurum ve kişiler hazırladığında hiçbir geçerliliği bulunmayacaktır.

Ekol Belgelendirme tarafından sizlere hazırlanacak olan MSDS formları Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylı, Güvenlik Bilgi Formlarının Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Tebliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) aracılığı ile belirlenen şartlara göre sertifikalandırılan ve TÜRKAK tarafından uluslararası tüm standartlara uygun şekilde akredite edilen, belgeli uzmanlarımız hazırlamaktadır.

Güvenlik bilgi formlarında sağlık açısından ve güvenlik açısından her ürünün fiziksel ve kimyasal olan özelliklerinde bilinmesi gereken, önemli bilgileri içermektedir. Tehlikeli olan kimyasal ürünün alıcısı güvenlik ve sağlık bilgilerini incelemeli ve görmelidir. Aynı zamanda bu formlar işveren kişi ve kurumlar için ürünün kullanımındaki riskleri görmesi demektir. İlgili riskleri değerlendirme ve uygun olacak olan tüm güvenlik önlemlerini, prosedürlerini yerine getirebilmek amacı ile bu belgeyi tasarlamak gerekmektedir.

GBF - MSDS ( Güvenlik Bilgi Formu ) Neler İçerir?

* Ekolojik bilgi
* Bertaraf bilgileri
* Taşıma bilgileri
* Mevzuat bilgileri
* Diğerler bilgiler
* Maruz kalma kontrolleri / kişisel koruma
* Fiziksel ve kimyasal özellikler
* Güvenli bir şekilde kullanma veya saklama önlemleri
* Firmanın kimliği
* Zararlılığın / tehlikenin tanımlanması
* Formülasyon / içerik bilgileri
* İlk yardım önlemleri
* Kararlılık ve tepkime
* Toksikolojik bilgi
* İmalatçı veya ithalatçı hakkında bilgi
* Ürünün insan sağlığını nasıl etkileyebileceği
* Yangınla mücadele tedbirleri
* Kaza sonucu yayılıma karşı önlemler
* Depolama ve kullanım tavsiyeleri

Bu malzeme güvenlik formları iş emniyetlerine bakıldığında oldukça önemli formlardır. Fabrikalarda, firmalarda vb. yerlerde iş güvenliğinin başarılı bir şekilde yürütülmesi için MSDS hazırlama işlemine önem verilmeli ve firma içerisindeki ürünler için yer verilmelidir. Kimyasal maddeler içeren ürünlerin zararlı etkilerini bilmek, onları minimize etmek ve daima bilgilendirici olmak hem çalışan personeliniz açısından hemde firmanızın geleceği, marka kalitesi açısında oldukça önemlidir.

Malzeme güvenlik formlarının hazırlanmasını sağlayan firmalara gerekli olan bu form sayesinde bir çok riski en aza indirmektedir. Firma içerisinde oluşabilecek her türlü etkiyi bu formlar aracılığı ile bertaraf edebilirsiniz. Önemli bir form olması nedeni ile profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından hazırlanması gerekmektedir. Ekol Belgelendirme bünyesinde bulunan malzeme güvenlik bilgi formu hazırlama ekibi bu alanda tecrübesi ile dikkat çeken ve bilinen bir ekiptir. Doğru bilgileri bir araya getirerek kimyasal ürünlerin, kimyasal içeren malzemelerin en az tehlikeli şekilde kullanımının bilgisi başarılı bir şekilde aktarılmaktadır.

Yasal bir gereklilik olan Malzeme Güvenlik Formları tamamen ürünü aldığınız firmanın sorumluluğundadır. Bir çok bilginin yer aldığı bu formlarda özellikle malzemenin içerisinde bulunan kimyasalın tehlikeleri, riskleri yer almaktadır. Olası bir kaza anında yapmanız gereken bilgileri ve akabinde karşınıza çıkabilecek olan etkileri ile bilgilerde ilgili formlarda yer almaktadır.

Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) Hazırlatma

Tehlikeli ve zararlı madde üreticileri, ithalatçıları MSDS formu hazırlatmalıdır. Tüm ürünlerin Güvenlik Bilgi Formu hazır olmalıdır. Ürünlerin kullanım alanlarında, depolamasının yapıldığı tüm tesislerde MSDS formu yer almalıdır. Ürün ile alakalı riskler ve zararlı yeni bilgiler edinildiğinde bu form derhal değiştirilmeli ve yenilenmelidir.

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm firmaların malzeme güvenlik bilgi formları Türkçe olmak zorundadır. Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Zararlı Maddeler Ve Karışımlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formları Hakkında Yönetmelik (Sayı : 29204) Ek I kapsamında hazırlanır.

Sonuç odaklı ve mevzuata uygun formların hazırlanması için firmamızı tercih edebilirsiniz. Çok uzun yıllardan bu yana kimyasallar adına yüzlerce malzeme güvenlik formu hazırladık. Firmamız MSDS hazırlama, çeviri, güncelleme ve kontrol edilmesi için sizlere işinde uzman, tecrübeli bir ekip ile hizmet vermektedir. Firmamızın bu hizmeti veren personeli TÜRKAK sertifikalı, uzman kişilerdir.

Detaylı bilgi ve en iyi tekliflerden yararlanabilmek adına iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayabilir veya bize e-mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp