Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Standardı Hakkında (ISO 10002)

Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Standardı Hakkında (ISO 10002) bilgileri edinmek, aklınıza takılan soruların bir çoğunun yanıtını almak ve özel teklifler talep etmek için hemen içeriğimizi inceleyin.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi olarak karşımıza çıkan bu sistemsel standartta müşterilerinizin şikayetlerinin etkili bir şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır. Müşterilerinizin memuniyet derecelerini ölçeniz, müşterilerinizden gelen şikayetlerin değerlendirilmesi ve olası anlaşmazlıkların çözülmesi için ISO 10002 standardına sahip olmanız gerekmektedir.

Bir çok marka ve kurumun ihtiyacı olan bir standarddır. ISO 10002 ile müşterilerinizden gelen şikayetlerin başarılı bir şekilde yönetilmesi, şikayetlerin tesğiti, şikayetler ile alakalı yönetmeliklerin anlanmasına yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Memnun olmayan müşterilerin şikayetlerinin uzun vadede tekrarlanması ve çözümü olmaz ise kayıplar doğurması işletmenin kapanma aşamasına kadar gidebilir. Ülkemizde ve dünyada her ürünün artık satıştan sonra teknik desteğinin ve diğer sonuçlarının iyi analiz edilmesi ve işletmeye kalitesiz ve olumsuz bir sonuç doğurmayacak şekilde hareket edilmesi gerekiyor. En ufak bir hata internet döneminde olmamız nedeni ile bir anda tüm dünyaya bildirilebilir ve markanızın bir anda yok olması dahi olabilir.

Müşteri şikayetlerinin yönetiminin sistemsel olarak kontrol edilmesi gerekir. Şikayetlerin iyi anlaşılması, işlenmesi ve müşterilere şikayetler ile alakalı dönüşlerin yapılması gerekmektedir. Şikayetlerin giderilmesi ve geldikten sonra müşterilerinizin etkili bir şekilde sonuca ulaştırılması gerekir. ISO 10002 sayesinde şikayet ele alınır ve firmanız için genel bir kalite yönetim sistemi süreçleri ölçülür. Firmanız ve markanız için bu şikayetler ve dönüşleriniz, çözümleriniz bir nevi yaşam biçiminiz olacaktır.

ISO 10002 Belgelendirme Fiyatları

Ekol Belgelendirme olarak ilgili standardın firmanıze entegre edilmesi ve başarılı bir şekilde firma ömrü boyunca işlemde olması için gerekli tüm done ve detaylara hakim danışmanlarımız ile hizmetinizdeyiz. ISO 10002 belgelendirme fiyatlarını alabileceğiniz firmamızda nerede olursanız olun, en uygun fiyatları vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Fiyat talebinde bulunmak ve aklınızdaki soruların yanıtlarını almak için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Müşterileriniz ile olan ilişkileriniz daima firmanız için önem arz etmelidir. Müşterilerinizi memun etmek, sürekli kılmak için bir adımdır Müşterilerinin mutlu olmadığı firmaların kalıcı olması, varlığını uzun seneler boyunca sürdürmesi söz konusu olamaz, müşterilerinizden gelen tüm geri bildirimleri değerlendirmek ve işlemek gerekir.

* Müşteriler, kurum tarafından önemsendiklerini hisseder. Böylece müşterilerin kuruma olan bağlılığı artar.
* Müşteri şikâyetlerinin daha etkin yönetilmesine olanak sağlar.
* Müşteriden gelen istek, şikâyet ve geri bildirimlerin yönetilmesindeki rol ve sorumlulukları net bir şekilde tanımlayarak süreç verimliliği sağlar.
* Kuruma ulaşan, özellikle şikâyetler başta olmak üzere, tüm geri bildirimlerin hızlı ve geliştirici bir şekilde çözmesini sağlar.
* Tekrarlayan müşteri şikâyetleri azalır.
* Müşteri geri bildirimleri analiz edilerek kurumun vizyonuna ve hedeflerine yön vermesine katkı sağlanır.
* Personelin müşteri memnuniyeti ile ilgili farkındalığı ve dikkati artar.
* Kurumun müşteri nezdinde itibarı ve güvenilirliği artar.

Detaylı bilgi ve aklınıza takılan her türlü soru için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakındır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • İnovasyon Yönetim Sistemi Prensipleri
  İnovasyon Yönetim Sistemi Prensipleri için Ekol Belgelendirme´nin bu içeriğine gözatabilir ve anında uzmanlardan bilgi alabilirsiniz. Ihtiyacınız olan belgeleri uzmanlarımız ile sizlere sağlıyoruz.
 • Medikal Cihazlarda FDA Başvurusu ve Onayı
  Medikal Cihazlarda FDA Başvurusu ve Onayı için izlenecek yol haritası, başvurunun yapılması için danışmanlık ve sertifikasyon için gerekli olan bilgiler adına Ekol Belgelendirme firmamızdan hizmet alabilirsiniz.
 • ISO 56002
  ISO 56002 belgelendirme süreçlerinde kendini kanıtlamış bir danışman kadrosuna sahip Ekol Belgelendirme´ye sitede yer alan irtibat kanallarından ulaşabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp