Sepetim Sepetim

Neden Vegan Sertifikası Almalıyım?

Neden Vegan Sertifikası Almalıyım? sorusunun en iyi yanıtı için bu içeriğimizi inceleyebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekol Belgelendirme firmasının sağladığı VEGAN BELGELENDİRME hizmetinden yararlanmak çok kolay.

Vegan Sertifikası, bir ürünün ya da bir hizmetin vegan olduğunu doğrulamak için verilen bir belgedir. Vegan olarak tanımlanabilecek ürünler ya da hizmetler, hayvan ürünleri içermeyen ve hayvanların kullanılmamasına dayalı olarak üretilen ürünlerdir. Örneğin, vegan sertifikasına sahip bir ürün, et, süt, yumurta gibi hayvan ürünlerini içermez ve bu ürünlerin üretimi sırasında hayvanların kullanılmamasına özen gösterilir.

Vegan Sertifikası almak, bir ürünün ya da hizmetin vegan olduğunu doğrulamak için yararlı olabilir. Bu sertifika, vegan olarak tanımlanabilecek ürünlerin üretimine dair bir güvence verir ve bu ürünleri tercih eden müşterilere güven verir. Vegan Sertifikası almak ayrıca, bir organizasyonun vegan ürünler üretme konusundaki ciddiyetini gösterir ve bu da organizasyonun müşterilerine, tedarikçilere ve diğer ilgililere güven verir.

Sonuç olarak, Vegan Sertifikası almak, bir ürünün ya da hizmetin vegan olduğunu doğrulamak için yararlı olabilir. Bu sertifika, vegan olarak tanımlanabilecek ürünlerin üretimine dair bir güvence verir ve organizasyonun vegan ürünler üretme konusundaki ciddiyetini gösterir. Bu da organizasyonun müşterilerine, tedarikçilere ve diğer ilgililere güven verir.

Neden Vegan Sertifikası Almalıyım?Vegan belgesini alabilmek size ve çevreye fayda sağlar. Hayvan tarımına baktığımızda et ve diğer hayvansal ürünlerin dünya üzerinde yıkıcı etkileri bulunur. Bu sektörlerde yaşamı tehtid edici durumlar söz konusu. İnsanların tüketmesi için yaklaşık olarak kaynaklardan %353 kadarı hayvanlar tarafından kullanılıyor. Yani toprak kayıpları, su kayıpları ve enerji kayıpları gibi önemli bir miktar kıt kaynakların tükenmesi mümkün. Çevre için kaynaklarımızın korunması gerekir.

Sağlık açısından ise, hayvansal ürünlerin kilo, kolesterol, kalp damar hastalıkları, sindirim sisteminde yarattığı sorunlar, organ yetmezlikleri gibi bazı hastalıklarda daha iyi alternatif yöntemlerden birisi Vegan tüketimidir. Bir çok araştırmada bu kanıtlanmıştır. Vegan tüketimi ile sağlık riskleri azalmaktadır.

Daha adil bir yaşam için ekilebilir tarım arazilerimizin verimli bir şekilde kullanılması lazım. Gıda güvenliği ve etkili bir üretim sağlayabilmek için sürdürülebilirlik danışmanlığı hizmetimizden yararlanmanız önerilir. Toprağımızın insanların ihtiyacına uygun kullanılması çevre için riskleri azaltacaktır.

İşletmelerin ürettiği vegan sertifikalı ürünler pazarda yeni iş fırsatlarını da beraberinde getirecektir. Bir çok ülke tarafından yaygınlaşan vegan kültürüne dahil olmak ve ürünlerinizi bu pazarlarda satmak için Ekol Belgelendirme´den pro destek alın. Üreticiler için en iyi fırsatları sunacak olan ekiplerimizden bilgi almak için geç kalmayın.

Türkiye´nin hemen her vegan üreticisi için Ekol Belgelendirme firması en uygun  teklifleri sunacaktır.

Aklınıza takılan tüm hususlar ve vegan sertifikalandırma hizmetleri için teklif talepleri adına bize iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Irec Sertifikası Nasıl Alınır?
  Ekol Belgelendirme firmasından kısa süre içerisinde yenilenebilir enerji sertifikalarına sahip olabilirsiniz, Irec Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriği inceleyin.
 • Vegan Sertifikası Almak için Gerekenler Nelerdir?
  Ekol Belgelendirme olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Vegan Sertifikası Almak için Gerekenler Nelerdir? sorusunun yanıtı için bu içeriği inceleyebilirsiniz.
 • ISO 56003
  ISO 56003 ile alakalı bilgilerin yer aldığı bu içeriğimizi inceleyebilir ve ISO Belgelerinin Türkiye´deki en iyi teklifleri sunan firmasından anında bilgi alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp