Organik Sertifika Danışmanlığı GOTS

Global Organic Textile Standard yani Organik Sertifika Danışmanlığı ( GOTS ) ile alakalı alabileceğiniz en iyi hizmeti, en kaliteli danışmanlardan almak için hemen Ekol Belgelendirme firmasına iletişim numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Geri dönüştürülmüş ürün ve organik ürün sertifikaları için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Teksil faaliyetlerinde bulunan firmalar için üreticiler, depolama faaliyetleri, iplik üreticileri, kumaş üreticileri, üretim alanları, alt tedarikçileri, yıkamacılar, baskıcılar, boyahaneleri, satıcılar gibi tüm alanlarda organik veyahut geri dönüşüm üretimi yapılabilmesi amacı ile sertifikalar alınması gerektiği durumlarda Ekol Belgelendirme danışmanlık hizmetleri ile yanınızda.

Müşterilerinizden gelen sertifika taleplerine göre, üretim grubunuzu da baz alarak organik veya recycle sertifikası almanız için buradayız.

Global Organic Tekstil Standart’ı (GOTS) tekstil tedarik faaliyetlerinin tamamını kapsamaktadır. Ekolojik ve sosyal kriterleri barındıran lifler için dahi işleme koşulları belirlenmiştir. GOTS´un amacı çevresel ve toplumsal olarak sorumlu bir üretim aşamasında bulunmak ve tüketiciyi güvenilir ürün olduğuna temin etmektir. Dünya pazarında kabul görmüş olan ve hemen hemen her tekstil üreticisi tarafından talep edilen GOTS ile organik kumaşları ve giysileri işletmeler rahatlıkla ihrac edebilmektedir.

Organik sertifika danışmanlığı faaliyetlerinde bazı kriterleri işletmeler yerine getirmelidir. Bu alanda tecrübe sahibi olan danışmanlarımız ile organik elyaflar için kabul edilen kriterleri noktası noktasına bilmekte ve işletme ürünlerinizi bu konum için düzenlemekteyiz. Ayrıca firmanızın da bu belgeyi alması için gerekli olan tüm aşamaları birlikte kat ederek aşmakta ve hızlı bir şekilde firmanıza GOTS belgesini aldırmaktayız.

GOTS Organik Elyaf Kriterleri

Ulusal ve uluslararası standartlara göre elyafların organik sertifikası olmak zorundadır. Aynı zamanda etiketleme kriterlerinde ise standart 2 farklı şekilde karşımızdadır. 1.etiket sınıfı ORGANIC, ilgili ifadeyi taşıyan etiketk ürünlerinde en az %95 sertifikalı organik elyaf bulunmak zorundadır. 2. Etiket sınıfı ise MADE WİTH % ORGANİC, bu etiket için ise üründe en az %70 olmak şartı ile organik elyaf bulunmak zorundadır.

Çevresel ve Sosyal Kriterler de bu belgelendirmeye sahip olmak isteyen kuruluşlar için vardır. Genel olarak baktığımızda 40´dan fazla şartı olan bu sisteme uygun bir üretici olmak, uygun sertifikaları en hızlı şekilde almak için Ekol Belgelendirme ile irtibata geçmeniz gerekebilir.

Organik sertifikasını almak için hammaddeler, ara ürünler, nihai tekstil ürünleri ve aksesuarlarında istenmeyen kalıntılar ile ilgili sınırları da karşılamanız gerekmektedir. Ayrıca genel kriterler içerisinde yer alan, tüm denetimlerde de bilindiği üzere, bu belgelendirme de de yer alan bazı değişmez standartlar vardır.

Örneğin bu belgeyi almak için;

* Çocuk işçi çalıştırmamalısınız.
* Çalışma koşullarınızın tamamen güvenli ve sağlık bakımından uygun bir şekilde olması gerekir.
* Zorunlu veyahut bağlı bir şekilde işgücü olmamalıdır.
* Örgütlenme ve toplu olarak sözleşme hakkı kesinlikle engellenmemelidir.
*  Firmanızda en alt seviye olarak asgari ücret olmak zorundadır. Asgari ücret altında çalışan bulunmamalıdır.
* Çalışma saatlerinin tamamı belirlenmiş olan yasal şartlar ile uygun olmalıdır.
* Hiçbir nedenle işletme içinde ayrımcılık yapılmamalıdır.
*  Çalışanlar için düzenli bir istihdam sağlanması gerekmektedir.
* İşletme içerisinde sert veyahut insanlık dışı sayılabilecek muameleler kesinlikle yasak olmalıdır.

Genel olarak bakıldığında aslında her işletmenin uyması gereken kurallardır bunlar. Ancak GOTS belgesine sahip olan bir üretim şekli, ürün ve diğer detaylar için ayrıca ana konuya dahil olan pek çok madde yer almaktadır. Bu denetimler ve işletmeniz için geçerli konuları öğrenmek amacı ile Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak GOTS belgeleri için hemen bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 20000 Belgelendirme Danışmanlığı - Bilgi Teknolojileri Belgesi
  ISO 20000 Belgelendirme Danışmanlığı - Bilgi Teknolojileri Belgesine işletmeniz adına sahip olabilirsiniz, ilgili standartlara uygun bir işletme haline gelmeniz için hemen Ekol Belgelendirme firmasından Danışmanlık alın.
 • Iso 9001 2015 Nasıl Alınır?
  Iso belgesini almak için öncelikle danışmanlık hizmeti almanız gerekmektedir. Aynı zamanda ISO danışmanlık hizmetini alırken, ISO eğitimleri de almanız gerekecektir. Tabi tüm işleyişleri tüm detayları Ekol Belgelendirme Iso 9001 2015 bel
 • Restoran Kalite Belgelendirme
  Restoran Kalite Belgelendirme hizmetimiz hakkında bilgi almak ve işletmenizde ISO standartlarında bir hizmet ile müşterilerinize sunmak, müşterilerinize hizmet vermek için EKOL´den danışmanlık alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp