Sepetim Sepetim

Organik ve Recycle Üretim Sertifikası Almak

Organik ve Recycle Üretim Sertifikası Almak için yapmış olduğunuz araştırmalarınızda rastladığınız firmamızın web sitesi  aracılığı ile GOTS belgesi danışmanlığı hizmetini Ekol Belgelendirme´den alabilir ve hızlıca belgenize sahip olabilirsiniz.

Tekstil tedarik zincirinin A´dan Z´ye tamamını, bağımsız bir sertifika ile belgelendiren GOTS´da ekolojik ve sosyal kriterlere dahi bakılmaktadır. Organik liflerin tekstil alanında işleme koşullarını belirleyen bu sistem, Dünya genelinde kabul görmüş bir sistem ve belgelendirme standardıdır. Organik üretim sertifikası anlamına gelen GOTS´un her adımında sizlerin yanındayız. Bu sertifikaya sahip bir işletme olabilmenin pazardaki taşları yerinden oynatacağı, işletmenizi 3 adım ileriye taşıyacağı bilinmektedir. Ekol Belgelendirme danışmanlık faaliyetleri kapsamında yer alan bu sertifika için gerekli bilgiyi sitemizde yer alan numaralarımızdan öğrenebilirsiniz.

GOTS için farklı sertifika türleri bulunmaktadır. Ekol Belgelendirme hangi sertifikaya sahip işletmenin hangi üretimleri yapabileceğini aşağıda sizler için paylaşmıştır. İncelemelerinizi yapmanızın ardından ve incelemeleriniz sırasında aklınıza takılan her türlü bilgi, soru için iletişim numaralarımızdan Ekol Belgelendirme danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Organik ve Geri Dönüşümlü Sertifika Çeşitleri

Geri Dönüşümlü Üründen Üretim Sertifikası ( RCS )

* RCS sertifikalandırma türünde son üründe geri dönüştürülmüş olan materyal varlığı ve miktarı üçüncü tarafların girdi ve gözetim sistemlerinin zincirlerinin dogrulamaları ile kanıtlanmaktadır. RCS 100 içerisinde son üründe minimum %95 geri dönüştürülmüş elyaf yer almalıdır. RCS Blended ibaresini gördüğünüzde veya ibaresi için ise, son üründe en az 5%-95% arası geri dönüştürülmüş elyaf yer almak zorundadır. İlgili sertifika genel olarak zara joinlife projesine dahil olan üreticiler için olmak zorundadır. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen işletmeler sertifika şartları ve gerekliliklerini yerine getirmek zorundadır.

Ekol Belgelendirme RCS Geri Dönüşümlü Üründen Üretim Sertifikası Danışmanlığı için hemen bize ulaşın.

Organik İçerik Sertifikası OCS

* OCS´de organik içerik iddaları için güven sağlanmaktadır. Organik içerik sertifikasında ürünün organik bir materyalden üretildiğini, bu organik materyalin miktarı ve varlığını doğrulamak gerekmektedir. Organik hammadde kaynaklarından başlamak ile beraber son ürüne kadar olan sertifikasyonun yolu, tedarik zincirinin yönetim sistemini sağlayıcıdır. RCS´de olduğu gibi 2 farklı etiketlemesi vardır. OCS 100 olan etiketlemede üründe en az %95 mikarında doğal elyaf bulunması gerekmektedir. Diğer bir etiket türü olan OCS Blended etiketinde ise ilgili üründe %5 ile %95 arasında doğal elyaf olmak zorundadır. Bu sertifika kapsamıda yine aynı şekilde zara joinlife projesi kapsamında yer alan üreticiler için uygunur.

Bu sertifikaya sahip olmak isteyen işletmeler sertifika şartları ve gerekliliklerini yerine getirmek zorundadır.

Ekol Belgelendirme Organik İçerik Sertifikası OCS Sertifikası Danışmanlığı için hemen bize ulaşın.

Geri Dönüşümlü Üründen Üretim Sertifikası GRS

* GRS Standartında geri dönüştürülmüş olan ürünlerin yarı mamul veyahut mamul olarak üretimini, ticaretini yapan firmalar baz alınmıştır. En az %20´si olmak şartı ile geri dönüştürülmüş materyal içeren tüm ürünleri bu sertifika ile kapsam içerisinde alabilirsiniz. Bu sertifikalandırma sisteminin uygulama alanı sadece tekstil piyasasında değil, aynı zamanda ambalaj, cam, kağıt, plastik gibi ürün gruplarında da alınabilir. Logo üründe yer alacak ise son üründe en az %50 geri dönüştürülmüş elyaf yer almalıdır. Bu sertifika standartına bakıldığında denetime firma sertifika şartları ve gereklilikleri, çevresel şartlar ve gereklilikleri, sosyal şartlar ve gereklilikleri, kimyasal şartlar ve gereklilikleri başlıkları ve detayları ile alınabilir.

Ekol Belgelendirme Geridönüşümlü Üründen Üretim Sertifikası GRS Danışmanlığı için hemen bize ulaşın.

Organik Üretim Sertifikası GOTS

* GOTS ile ilgili gerekli bilgileri bir önceki yazımızda sizlerle paylaştık. Dilerseniz konu ile ilgili gerekli bilgileri içerik sayfalarımızdan da inceleyebilirsiniz. GOTS´da made with statüsü için kısıtlanmış elyaflarda en az %70 miktarlarında doğal elyaf yer almalıdır. Organik statüsüne sahip bir etiket için ise elyaf son üründe en az %95 miktarında doğal organik olmak zorundadır. Bu belgeyi veya sertifikayı almak isteyen kurum ve kuruluşların denetimlerine bakıldığında ise, kimyasal kullanım şartları ve gereklilikleri, sosyal şartlar ve gereklilikler, çevresel şartlar ve gereklilikler, sertifika şartları ve gereklilikler başlıkları ve ilgili başlıkların detayları baz alınmaktadır.

Ekol Belgelendirme Organik Üretim Sertifikası GRS Danışmanlığı için hemen bize ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 26000 Nedir?
  ISO 2600, şirketler, sivil toplum kuruluşları ya da vakıflar için sosyal sorumluluk standardizasyonunu belirler. ISO 26000 gönüllülük esasına dayanan bir sistemdir.
 • ISO 56000 Belgesi Fiyatları
  ISO 56000 Belgesi Fiyatları için en doğru adrestesiniz. İnovasyon ile alakalı bir çok firmaya destek sunan Ekol Belgelendirme sizler için en iyi teklifleri hazırlayacaktır, hemen bize ulaşabilirsiniz.
 • ISO 10004 Belgesi
  ISO 10004 Belgesi ihtiyaçlarınızın tamamına destek sağlıyoruz, Ekol Belgelendirme olarak tüm ziyaretçilerimize en uygun teklifleri sunar ve kısa süre içerisinde ihtiyacı olan belgeyi sunarız.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp