ROHS Belgelendirme

ROHS Belgesi ile alakalı bir çok verinin yer aldığı Ekol Belgelendirme kurumsal sitesinde sizler için her bir detaya yer verildi, hemen kurumsal sitemizden inceleyebilir ve anında teklif alabilirsiniz. ROHS Belgesi elektrikli ve elektronik ürünlerde kullanımının kısıtlandığı ya da yasaklandığı ürünlerin olup olmadığına bakılmaktadır. Bu ürünlere iyi şekilde bakılarak yapılan inceleme ve de değerlendirmelerden sonra belge verilir. Özellikle de insanların yaşamakta oldukları ortamlarda kullanılan ve direkt olarak canlı teması bulunan ürünlerin incelenmesi çok daha önem arz eder. Yasaklanmış olan ürünlerin varlığından söz edilip edilmediğine bakılması açısından bu belge gereklidir.

Elektrikli ve elektronik cihazlardan dolayı herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması adına ürünlerin gerekli olan kontrollerden ve incelemelerden geçmesinde oldukça fayda vardır. Bu nedenle de elektrikli elektronik eşyalarda, beyaz eşyalarda bu belgenin alınmasına ihtiyaç duyulur. Firma olarak kişilerim istediği bu belgeyi onlar için temin etmekle beraber istedikleri zaman belgeyi almalarına yardımcı olunmaktadır.

Aklınıza takılan hususların tamamı için Ekol Belgelendirme´nin uzman müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak kurumsal INSTAGRAM hesabımızda sizler için önemli veri ve bilgileri de paylaşmaktayız, bizi takip edebilirsiniz.

ROHS Belgesi Nedir?


Rohs direktifleri açısından kullanılması yasaklanmış olan bu ürünlerin kişilerin güvenliğin ve de sağlığını tehdit etmesi mümkündür. Bu olumsuz durumları ve de sağlıksız koşulları sonlandırmak adına da kişiler bu belgeyi alır. Gerekli olan tüm testlerin ve incelemelerin yapılmasının ardından kişilerin uygunluğuna göre bu belge verilmektedir. Kullanımının kısıtlanmış olduğu kimyasallara bakılarak buma göre oranları dosyalanması gerekir. Bu şekilde kişilerin yaşamlarında ve sosyal hayatlarında son derece faydalı olan bir belgedir.
 

ROHS Belgesi Ne İşe Yarar?


Tehlikeli maddelerin kısıtlanması ve de yasaklanması ile ilgili olan belgenin alınması halinde kişilerin işletmeleri ya da firmalarında sorun yaşamadan en iyi şekilde iş yapmaları sağlanır. Yani bu belgenin alınması ürünün direktifinin gerektirmekte olduğu testlerin karşılandığının yasal beyanıdır. Bu sayede en ufak bir yasal sorun yaşanmadan elektrikli ve elektronik aletlerin kullanılması daha kolay hale gelir.
Aynı zamanda ürünlerin ve de parçaların kontrollerin yapılması sayesinde kişilerin sağlığının tehlikeye atılmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Tüm aşamalara dikkat edilerek bu elektrikli ve elektronik ürünlerin kullanılmasına ancak bu şekilde izin verilir. Bu durumda kişiler aldıkları bu belge ile kullandıkları ürünlerin doğru ve de oldukça güvenilir olduğunu da kanıtlamış olur.

ROHS Belgelendirme


ROHS Belgesi Neden Alınır?


Belge kişilerin güvenlik ve de sağlıksal açıdan sorun yaşamaması adına alınır.Yani elektrikli ve elektronik aletlerin ne kadar kaliteli ya da iyi derecede kullanılabilir olduğunu bu belge kanıtlar niteliktedir. Eşyaların kullanımının sakıncalı olup olmadığına bakmakta olan bu belgenin alınması halinde kişilerin tereddüt yaşamaması ve son derece güvenli olarak  u ürünlerin kullanılmasını sağlaması açısından önemlidir.

İnsan sağlığına uygun olup olmadığına bakılarak kullanımına izin verilmekte olan bu belge uygunluğun ispatlanması için gereklidir. Hem ortamın hem de burada bulunan insanları sağlığının tehlikeye atılmaması adına bu belgenin varlığı gereklidir. ROHS Belgesi olmaması durumunda kişilerin kullanmakta olduğu ürünlerden dolayı en ufak bir sorun ya da yaşamsal tehlike yaşanırsa yasal olarak cezalandırılabilmek mümkündür.

Türkiye´nin önde gelen belgelendirme kurumlarından EKOL Belgelendirme ile yola çıkın, avantaj sahibi olun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • İşyeri Çalışma Koşulları Değerlendirme Danışmanlığı
  İşyeri Çalışma Koşulları Değerlendirme Danışmanlığı hizmetimizde oldukça iddalıyız. Sektörümüzde WCA danışmanlığı veren ender firmalardan biri olmamız nedeni ile, aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz.
 • Kurumsal Karbon Ayak İzi
  Kurumsal Karbon Ayak İzi ile alakalı destek almak istediğinizde kurumsal sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilir ve en uygun fiyatlardan hizmet alabilirsiniz.
 • Hijyen Eğitimi Merkezi ve Kursu
  Hijyen Eğitimi Merkezi ve Kursu ile ilgili Google aramalarınızda rastladığınız kurumsal firmamız Ekol Belgelendirme aracılığı ile en hızlı şekilde eğitimleri tamamlayarak belgenizi alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp