Sepetim Sepetim

Sedex Sosyal Uygunluk Denetimi

Sedex Sosyal Uygunluk Denetimi ve sertifikalandırma hizmetlerinde Ekol Belgelendirme olarak ücretsiz ön denetim, danışmanlık faaliyetleri ve sektörel anlamda sayısızca referansımız ile sizlerin hizmetindeyiz.

Sedex / Smeta tedarik zincirlerinde sorumlu olan, etik iş uygulamaları için iyileştirmelerin süreçlerini takip edecek ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak bilinmektedir. Bu tedarik zincirinde bulunan firmaların tamamen gelişmesini amaçlayan bir topluluk olan sedex için detaylı bilgileri, danışmanlıkları ve eğitim hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz.Firmamız sektörde uzun yıllardan bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. ISO ve CE belgelerinin yanı sıra SEDEX ile ilgili aradığınız tüm içerikleri, aradığınız tüm hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak firmanızı SEDEX denetimine profesyonel eğitmenlerimiz ile hazırlıyoruz. Bu eğitimlerin süreleri denetim öncesi işletmenizde yapacağımız ön görüşme ve inceleme sırasında belirlenmektedir. SEDEX denetimi öncesi eğitimlerin nekadar süreceği işletmeden, işletmeye değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak baktığımızda bu hizmet için 3 ile 7 hafta arası firmaları denetime hazır bir hale getirebiliyoruz.

Ekol Belgelendirme Sedex Denetimi öncesi vereceği eğitim ve hizmetler ile işletmenizi SEDEX denetimine hazır bir hale getirmektedir.

SEDEX NEDİR?

Sedex denetimini geçtiğiniz taktirde bir belge almayacaksınız. Sedex aslında ilgili tedarik zincirlerini denetleyen bir kurumdur ve bu SEDEX denetimi sonucunda firmanız sedex raporuna sahip olmaktadır. Kısacası SEDEX aslında bir rapor olarak işletmeleri belirlemektedir. Okul karnesi gibi düşünebilirsiniz. İşletmenizin bu tedarik zincirinin olmazsa olmaz şartlarını yerine getirebildiğini veya getiremediğini belirleyen bu rapor sonucuna göre belirlenmektedir. Sedex hizmetleri, Sedex danışmanlığı ve Sedex denetimi için işin ehli, alanında uzman eğitmenlerimiz ile yanınızdayız. Profesyonel danışmanlarımız firmanızı en iyi şekilde SEDEX denetimine hazırlayacak ve başarılı geçmesini sağlayacaktır.

Tedarikçi Etik Data Paylaşımı olarak da adlandırılan SEDEX´de 152´den fazla ülke yer almaktadır. 45.000´den fazla üye ile tedarik zinciri bakımından dünyanın en büyük iş platformu olarak da bilinen SEDEX ilk kuruluşunu, sektördeki ilk adını 2001 yılında İngiltere ülkesinde kurmuştur. Küresel bir tedarik zinciri olan işletmelerin risklerini bilmesine, yönetmesine ve hafifletmesine yardımcı olabilen kaliteli bir sistemdir.

SEDEX sayesinde tedarikçilerin yükü hafiflemektedir, küresel bir pazarda bulunan işletmelerin tedarik zincirlerini de kaliteli bir şekilde arttırmakta ve firma markasını ileriye taşımaktadır.

SEDEX´İN İŞLETME İÇİN YARARLARI NELERDİR?

Genel olarak bakıldığında SEDEX sayesinde işletmenin pazar payı içerisinde kurumsal bir yapıda olmasına, kurumsal bir kimliği olmasına olanak sağlanmaktadır. Sedex sayesinde rekabetçi olan firmalara karşı işletmeniz üstün olacaktır. Uluslararası bir alanda sürdürülebilirliği bulunan SEDEX´e uygun işletmelerin avantajları oldukça fazla ve oldukça yararlıdır.

SEDEX denetiminde başarılı olmuş işletmelerin motivasyonlarında artışlar gözlemlenmekte, personelin kendine güveni gelmektedir. SEDEX denetimi sonucunda başarılı olmuş bir işletmede iş kazaları azalmakta ve kalite anlamında firma liderler arasında yerini korumaktadır. Tedarikçi bağlılığını arttırma anlamında ise SEDEX denetiminde başarılı olabilen firmalar oldukça rahat ve iyi konumdadırlar.

Sedex denetimlerine genel olarak baktığımızda, üye olan firmaların iş gören standartlarını, sağlık ve güvenlik detaylarını, çevre ve iş ahlakı konumlarını bilgilemekte, depolamakta ve rapor etmektedir. SEDEX aslında işletmeniz için oldukça yararlı, sizi ileriye taşıyabilecek özellikleri barındırmaktadır.

SEDEX´de işçilerin standartlarına dikkat edilmektedir. İşçilerinizin yasal çalışma saatleri, tüm personele eşit şekilde yaklaşım, izinler, avrupa birliği standartlarının getirdiği yasal gereklilikler, etik olan standartlar ve eşit hakları göz önünde bulundurarak pek çok detayı SEDEX ´in standartlarında işçi standartları alanında incelenmektedir.

Ayrıca Sağlık ve Güvenlik alanında ise SEDEX denetimleri iş yerinde oluşan ortamdaki sağlığın, iş güvenliğinin yeterliliğine bakılmaktadır. Öncelik olarak iş sağlığı ve güvenliği tüm işletme içerisinde sağlanmalı ve personelin güvenlik şartları en iyi şekilde sunulmalıdır. Çevreyi koruyan işletmeler SEDEX denetimi için 1 adım önde olacaktır.

Sizlerde işletmenizin SEDEX Denetimlerinde başarılı bir sonuç alabilmesi için, hemen sitemizde yer alan numaraları arayabilir ve alanında uzman kadromuzdan en kaliteli şekilde bu denetimler için DANIŞMANLIK hizmeti alabilirsiniz.

Sedex Danışmanlığı alanında uygun fiyata profesyonel hizmet Ekol Belgelendirme´de sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • CE Belge Online Başvuru
  Herhangi bir cihazın, ürününün Avrupa Birliğin´de yer alan ülkelerin piyasaları içerisinde rahat bir biçimde dolaşabilmesi ve satışlarının yapılabilmesi için ihtiyacınız olan ce belgesi Ekol Belgelendirme tarafından sunulabilmektedir.
 • ISO 10004 Nedir?
  Ekol Belgelendirme´de sizler için tüm detaylar düşünüldü. İhtiyacınız olan tüm ISO sertifikaları için uzman kadromuz ile tüm Türkiye´de hizmet veriyoruz. ISO 10004 Nedir? yanıtı için içeriğimizi inceleyin.
 • ISO 19443
  Ekol Belgelendirme firmasından hemen hizmet alın. ISO 19443 ile alakalı bilgilere erişmek ve hızlı bir belgelendirme süreci için bize incelediğiniz web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp