Sepetim Sepetim

Sorumlu Kaynak Kullanımı Denetimi URSA Danışmanlık Hizmeti

Sorumlu Kaynak Kullanımı Denetimi URSA Danışmanlık Hizmetimiz ile sizlerin karşısındayız. Türkiye´nin en iyi danışmanlarının yer aldığı Ekol Belgelendirme aracılığı ile URSA Danışmanlık faaliyetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tedarikçi konumunda yer alan firmaların, faaliyet alanlarını sağladığı ve faaliyette bulunduğu ülkenin yasasına, yönetmeliklerine uygunluğunu sağlamak amacı ile bazı standartları ve gereklilikleri bulunan, belgelendirme faaliyetlerine denilmektedir.Understanding the Responsible Sourcing Audit ingilzice teriminde yer alan baş harflerin kısatlılması olan URSA´da tedarikçiler belgelendirmeleri alabilmek adına yetkili olan kuruluşlar tarafından denetlenebilmektedir.

URSA´ya genel olarak bakacak olursak, bir bağımsız denetim mekanizması olduğunu anlayacağız. Unilever firmasının sorumlu kaynak sağlama politikasını URSA´da tedarikçiler tarafından ek gerekliliğe uygun olduğunu değerlendiren bir denetim protokolü olduğu bilinmetkedir. URSA sayesinde tedarikçi firmalar sadece uyum gerekliliklerini yerine getirme durumu olmamaktadır. Firmalar sürekli devam eden bir iyileştirme süresi içinde yer alan firma olması durumuna gelmektedir. URSA denetimlerinde bazı kriterler göz önüne alınmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse;

URSA denetiminde yer alacak firmaların 16 yaşından ufak kişilerin çalışmaması gerekmektedir. Firmalarda çalışma ve oturma izni bulunmayan yabancı personellerin de çalışmaması en önemli unsurlar arasınaddır. İşletmenizde çalışanların tamamı asgari ücretin altında bir maaş almamalıdır. URSA denetimlerini başarılı bir şekilde atlatmak isteyen firmaların hiçbir şekilde SGK kurumuna veya vergi kurumlarına borcu bulunmaması da önemli bir husustur.

URSA BELGESİ

Ursa denetimlerini başarılı bir şekilde aşan firmalar URSA belgesi almaya hak kazanırlar. Yetkili olan denetleme kuruluşları aracılığı ile yapılan denetlemenin ardından URSA belgesi firmaya verilmektedir. URSA kapsamına giren tüm işletmelerin denetimleri UNİLEVER firmasının sorumlu kaynak sağlama esasları baz alınarak denetim kadrosu aracılığı ile yapılabilmektedir.

Ursa Belgesi Danışmanlık Hizmeti

URSA belgesi almak adına danışmanlık hizmetlerinin tamamını, belge alabilmek adına denetimlerdeki uymanız gereken aşama ve kuralları denetmenlerimizde, eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz. URSA Denetimi başlığı altında sunduğumuz bu hizmetimiz sayesinde, gireceğiniz denetimdeki gerekli eğitimleri ve bilgilendirmeleri alırsınız ve Ekol Belgelendirme aracılığı ile gerekli dökümantasyonlara anında ulaşırsınız. Personelinizin bilgilendirilmesi, eğitilmesi de Ekol Belgelendirme tarafından sunulacak hizmet içerisindedir.

URSA Danışmanlık kapsamımızda personel ve yöneticilere denetim içerisinde gelebilecek soruların ve yanıtların sunulması, işletme için gerekli olan dökümantasyonların hazırlanması, denetim provalarının işletme içerisinde yapılması, denetimlere yönetlik en  güncel mevzuata göre hazırlıkların yapılması gibi hizmetler verilmektedir.

Ekol Belgelendirme´de ursa belgesi alma ve denetim süreci kapsamında geçen tüm süre boyunca eğitimler devam etmektedir. URSA belgesi için yapılacak olan denetimde de bazı detaylara önem verilerek bakılmaktadır. Örneğin firmanın iş sağlığı ve güvenliğine yaklaşımı, faaliyetleri, firmanın çalışma standaertları, insan haklarına ve çevreye karşı görevlerini yerine getirmesi gibi genel konular dikkat edilen ilk hususlar arasındadır.

URSA UNILEVER firmasının uygunluklarına, gerekliliklerine net bir şekilde bakmaktadır. URSA denetimi ile UNILEVER tedarikçileri, eski ve yeni tedarikçi olmak isteyen işletmeler kontrol altına alınacak ve denetimler  başlatılacaktır.

Sizlerde Ursa Belgesi almak için hemen incelediğiniz web sitemizin iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İletişim sayfamızda yer alan Ekol Belgelendirme irtibat numaraları aracılığı ile her türlü soru ve sorun için bizi arayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Amfori BSCI Denetimi
  Amfori BSCI Denetimi hakkında merak ettiğiniz tüm hususlar burada, bu alanda tecrübe sahibi danışanlarımız size Ekol Belgelendirme çatısı altında hizmet vermekten gurur duymaktadır.
 • Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi)
  Ekol Belgelendirme´den danışmanlık hizmeti alarak Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi) almak için gerekli tüm adımları sizin adınıza yönetmekteyiz.
 • GRS Belgesi Almak ve Danışmanlık Hizmetleri
  GRS Belgesi Almak ve Danışmanlık Hizmetlerinde uygun fiyatlar ile ilgili sertifikaya hızlı bir şekilde sahip olmak için hemen Ekol Belgelendirme firmamızı arayabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp