Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgelendirme

Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgelendirme hizmetimizle alakalı bilgilere Ekol Belgelendirme kurumsal sitesinden erişebilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sosyal sorumluluk yönetim sistemi belgelendirme kavramı uzun zamandır duyulan konulardan bir tanesidir. Sosyal sorumluluk insan temeline dayanan uygulamalardan bir tanesidir. Bu alanda kurum ya da kuruluşların toplumsal ve çevresel beklentilerine en iyi karşılık vermek için ISO 26000 standartları baz alınır.

Şirketler, varlıklarına başarılı şekilde devam etmeleri için mutlaka toplumsal olaylarda yer alması gerekir. Şirketlerin sosyal sorumluluk kavramı ile tanışmaları çok uzun zamandır devam ediyor. Sosyal sorumluluk kavramını oluşturmadan önce faaliyetlerin önceden planlanması gerekir. Şirketlerin sosyal sorumluluk yönlerini ortaya koymaları için belgelendirme firmamız en doğru çözümleri sunabilir.

Ekol Belgelendirme´yi hemen arayın ve en uygun teklifleri işletmeniz için alın.

ISO 26000 Nedir?


ISO 26000 standardı öne çıkan sistemlerden bir tanesidir. SA 8000 standardından sonra geliştirilen bu kavram 2010 yılında tanımlandı. Bu belge ile beraber sosyal sorumluluk ilkeleri hedef alınır. Firmaların hem sosyal hem çevresel yönden gelişmesini sağlayan bu standart rekabet ortamında da öne çıkmanızı sağlar. ISO 26000 standardı özel ve kamu sektörleri üzerinden uygulanır.

ISO 26000 ‘in Kapsamı Nedir?

ISO 26000 standardı belirli ana başlıklar üzerinde toplanmaktadır. Ana başlıkların uygulanması ve sürecin sürekli hale getirilmesi için uzman belgelendirme firmalarından yararlanmak gerekir. Standartta bu maddeler tüm faaliyetleri kapsamaktadır.
 

Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi


1997 yılında CEPAA önderliğinde ortaya çıkan bu yönetim sistemi her geçen gün daha da geliştirildi. Sosyal sorumluluk yönetim sistemi belgelendirme yöntemleri üçüncü taraflar tarafından denetlenmektedir. ISO 9001 ile uyumlu olan bu standart;

•    Birleşmiş Milletler İnsan Hakları,
•    Uluslararası Çalışma Örgütü,
•    Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi’ni temel alır.

SA 8000 belgelendirmesi, birçok örgütsel uygulamayı baz alır. SA 8000, üretim ve hizmetlerin sunulmasında etik unsurlara göre hareket edilmesini sağlar.

Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Belgelendirme

Tüm bu özellikler, detaylar ve önemli bilgileri Ekol Belgelendirme INSTAGRAM hesabında takipçilerimizle de ayrıca paylaşıyoruz.

Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi Faydaları

•    İşletmenin imajını korur.
•    Rekabette öne çıkmanızı sağlar.
•    Çalışanlar ve yönetim arasındaki iletişimi sağlar.
•    Çalışanların verimliliğini arttırır.
•    Müşterilerin beklentilerine karşılık verir.
•    Ürün iyileştirmesine destek verir.
•    Bilgi akışının sağlıklı şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Belgelendirme firması olarak sektörde uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Bu konuda ulusal ve uluslararası alanlarda yönetim desteğini elinizin altına getiriyoruz.
 

ISO 26000 Sertifikası Nasıl Alınır?


Firmaların daha önce ISO 26000 standardını kurmamış olması bu alanda çalışmaları yaparken zorlanmalarına neden olabilir. Sosyal Sorumluluk yönetimi alanında çalışma yapmadıysanız bu konuda sizlere çözüm sunabiliriz. Danışmanlık firmamız en doğru çalışma desteğini sizlerle bir araya getiriyor. Danışmanlık hizmetlerinde tüm standartların sağlıklı şekilde uygulanması için elimizden geleni yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerini mevzuatlara uygun şekilde yapmanız için uzmanlarımızla hareket ediyoruz. Belgelendirme alanında hizmet veren firmamız sahip olduğu geniş akreditasyon yelpazesiyle farklı sektörlerden firmalara destek veriyor. Müşteri beklentilerini yakından takip eden firmamız hizmet ve sektör çeşitliliğini arttırarak geliştirmeye devam ediyor. ISO belgelendirme hizmetleri daha fazlasına ulaşmak isterseniz adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek ve uygun fiyatlardan hizmet almak isterseniz bize sitedeki numaralarımızdan ulaşabilir ve Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman kadrosundan destek alabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama
  Ekol Belgelemdirme firmasından MSDS Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama hizmetini en uygun fiyatlardan temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimize ulaşın.
 • Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi
  Koruyucu Maske Üretimi CE Belgelendirmesi - Maske CE Belgesi taleplerinizde Ekol Belgelendirme sizlere hızlı bir şekilde belgelendirme aşamalarını sunar ve işletmenizin CE Belgesine sahip olmasını sağlar.
 • Kozmetik Güvenlik Değerlendirmesi
  Kozmetik Ürünlerde Güvenlik Değerlendirmesi ve ilgili dosyanın hazırlanması için aradığınız danışmanlık firması Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakın, nerede olursanız olun en uygun fiyatlı hizmetler için hemen bizi arayı
Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!