Sosyal Uygunluk Danışmanlığı

Büyük firma ve markaların tedarik zincirlerinde yer alan üreticileri için gerekli olan çalışma koşullarının belirlenmesi ile iyileştirmesi amacıyla gerçekleştirilen sosyal uygunluk denetimleri için Ekol Belgelendirme firmasından bilgi ve destek alabilmeniz mümkündür. Küreselleşen dünyamızda daima gelişen teknoloji ve tüketici bilinci sebebiyle dünyanın hemen her ülkesinde faaliyetlerini gösterebilen, ünlü firmaların tedarikçileri için kurumsal sosyal uygunluk denetimleri belirleyici olmaktadır.

Bir çok küresel markanın, ticari ürünlerinde kullanılan hammaddelerin temin edilme aşamasından kullanıcı tüketicilere ulaşana kadar yer alan tüm aşamaları, bu aşamalarda faaliyet gösteren firmaları bir çok kanuna uygun davranması ile beraber aynı zamanda fiziksel, sosyal ve çevre koşullarına uygun bir şekilde kontrol alınması amaçlanmaktadır. Sosyal uygunluk danışmanlık hizmetlerinde ve denetimlerinde firmanızın müşterilerin denetim kontrollerinde yer alan listeye göre denetlenmesi ve uygun kanıtlar ile raporlamasıdır. İlgili denetim raporu baz alınarak müşteriler kararını vermekte ve verisinin de veri tabanına girişi sağlanmaktadır.

Sosyal uygunluk denetimlerinde başarılı olmak isteyen her firma öncelikle işçi maaşlarını, çalışma saatlerini ve personeline karşı kullanılan tavrına dikkat etmelidir. Sosyal uygunluk denetim sistemlerin farklı bir çok kombinasyon ve detay yer almaktadır. İlgili detayların belirleyici olan kriterlerinde her denetim sektörüne göre farklılık gösterebilmektedir.

Sosyal uygunluk denetimlerinin tamamı için Ekol Belgelendirme firmasından destek ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Başlıca sunduğumuz sosyal uygunluk denetimlerinin başlıkları şu şekildedir;

* WRAP Danışmanlığı
* FSC Danışmanlığı
* ILS Danışmanlık
* GOTS Danışmanlık
* GRS Danışmanlığı
* URSA Danışmanlık
* INDITEX Danışmanlığı
* DISNEY FAMA Danışmanlığı
* ETI (Etik Ticaret Girişimi)
* Workplace Conditions Assessment (WCA)
* BSCI Danışmanlığı
* SEDEX Danışmanlığı

Tüm bu danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için hizmet başlığı üzerine tıklayabilir veya iletişim sayfamızı ziyaret ederek Ekol Belgelendirme´nin işinin ehli danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sosyal uygunluk danışmanlığı denetimlerinde Uluslararası Çalışma Örgütü ( ILO ) ile birlikte ulusal veya uluslararası işçi güvenliği kanunlarına, yönetmeliklerine göre hizmet veren profesyonel ekipler adına oldukça rahattır.Sosyal uygunluk denetimlerinde işçi hakları, işçi çalışma koşulları büyük önem arz etmektedir. İş kanunu, iş güvenliği kanunları, iş sağlığı güvenliği yönetmelikleri, Uluslararası çalışma örgütü yasaları ve mevzuatları, firmaların tedarik kurallarınana uyulup uyulmadığı, işçilerin görüşmelerindeki haller göz önünde bulundurulmaktadır. Alacağınız danışmanlık hizmeti ile tüm bu konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve elde etmek istediğiniz herhangi bir sosyal uygunluk denetimi başarılı sonuçlanması için Ekol Belgelendirme´yi tercih edebilirsiniz.

Sosyal Uygunluk Denetimleri Danışmanlıkları

Yukarıda yer alan tüm sosyal uygunluk denetim hizmetleri hemen hemen her sene yenilenmekte ve globalleşen dünyaya ayak uydurmak adına yeni başlıklar eklenmektedir. Bir çok kriter yer alan sosyal uygunluk denetimlerinde profesyonel destek almadan yeterli olabilmeniz neredeyse imkansız. Ekol Belgelendirme bu alanda en uygun fiyatlardan gerekli sosyal uygunluk denetim danışmanlığı hizmetini size sunabilmektedir. Firmanızın sosyal uygunluk hizmetleri için işlerinin planlanması, yürütülmesi ve gerekli olan tüm aşamaların süreç kısımlarının hızlandırılmasını sağlamaktayız. Aynı zamanda firma içi işçi eğitimlerinizde Ekol Belgelendirme tarafından sağlanmaktadır. Ekol Belgelendirme danışmanları tarafından sağlanacak olan bu hizmette kısa süre içerisinde gerekli olan aşamalar katedilmektedir.

Sosyal uygunluk denetimlerinde en önemli unsurlar;

* Çevre
* Çocuk işçi
* Zorla çalışma
* Çalışma saatleri
* Ayrımcılık
* Ödemeler ve haklar
* Toplu görüşme özgürlükleri ve birleşme
* İş Güvenliği ve İş Sağlığı
* Rüşvet ve yolsuzluk ile mücadele
* Disiplin uygulamaları

Daha fazla bilgi ve hizmet teklifleri için hemen Ekol Belgelendirme´ye iletişim numaraları aracılığı ile ulaşın.
 

Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 747 10 62
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com