Sepetim Sepetim

Su Ayak İzi Danışmanlık Hizmetleri

Ekol Belgelendirme küresel ısınma etkilerinden arınmak isteyen firmalara ekolojik ayak izi ve su ayak izi danışmanlık hizmetlerini uzman, tecrübeli ve bilgili ekipleri ile sunmakadır. Su Ayak İzi (ISO 14046) Danışmanlık Hizmetlerimiz alanında rehberlik etmekteyiz. Firmalar için su ayak izlerinin ortaya çıkarılabilmesi ve gerekli işlemler ile hesaplamalarının yapılması kapsamında hizmetlerimizi veriyoruz. ISO 14046 Su Ayak İzi Standardına göre Şirketlerin Kurumsal Su Ayak İzi hesaplamalarınızı yapıyor ve uzmanlarımız ile envanterinizi hazırlıyoruz.

SU AYAK İZİ NEDİR?

Bir işlemin yada üretim faaliyetinin ardından kirletilmiş olan tatlı suyun geriye kazandırılabilmesine dayalı olan faaliyetleri kapsar. Bir süreçte, bir üretm aşamasında kullanılmış olan suyun bazı kriterler baz alınarak en verimli kullanımı nasıl olacağını ve suyun kalitesine dikkat edilecek olan süreçleri öngören bu sistemle birlikte firmaların suyun kullanım sırasındaki tüm risklerini değerlendirme ve işleyişe tabi tutması gerekir. Değerlendirmelerin hayata geçirilmesinin yanında raporlandırma ve belgelendirilmeside önemlidir. Bu aşamada Ekol Belgelendirme sizlerden gelen talepler doğrultusunda SU AYAK İZİ hesaplaması yapmakta ve standarda uygun olarak faaliyetlerinizi sürdürmenizi sağlamaktadır.

Su ayak izi ile ilgili detaylara bakıldığında yeterli bir şekilde suyun kullanımı ve sudan alınan verimin kullanım amacına uygun olmasının haricinde çevreye ve canlıya olan değerde baz alınır. Hem çevreye hemde diğer canlılara karşı korunma durumları oldukça önemlidir. Bilinçli bir kullanım ve kurumsal davranışlar devamlılığı su ayak izi doğrulaması işlemleri sırasında hesaplanmaldıır. Su ayak izi doğrulaması sırasında kirlenmiş olan suyun hesaplamasına dair hareketler gündem içerisinde kalmakta ve suyun öneminin her geçen gün arttığı dünyamızda süreci biraz daha detaylandırmaktadır.

Küresel anlamda kabul gören firma olmak ve rakiplerinizden 1 adım önde olmak için bugün en önemli standartların başında ekolojik ayak izi ve su ayak izi gelmektedir.

ISO 14046 Standardı Su Ayak İzi Danışmanlığı

Üretim işlemlerindeki tatlı su kullanımının azaltılması gerekmektedir. Tüm sektörlerde olması gereken ve geleceğimiz için oldukça önemli olan bir husustur. Bugün bir çok haber kanalında, bir çok yapımcıda suyun önemi ve su tasarrufu ile ilgili haberleri görmekteyiz. Hayatımızda ve dünyamızda suyun önemi günden güne artmaktadır. Dünya´mızın doğal kaynaklarından biri olan su ile ilgili önümüzdeki senelerde kontrol önlemleri daha da artacaktır.

Ekol Belgelendirme´nin SU AYAK İZİ ile ilgili yaklaşımı her zaman size sürdürülebilir olmayı sağlamakta ve rekaet alanındaki avantajlarını ortaya çıkarmaktadır. Firmamızda yaptıracağınız su ayak izi deerlendirmesi ile bir ürünün hammadde işlemlerinden üretim sonuna kadar olan su tüketimi dikkate alınmaktadır. Ekol Belgelendirme´de su ayak izi ile ilgili dökümantasyon, uygulama, iç denetim hizmetleri, eğitim faaliyetleri ve su ayak izi stadardı sertifikası süreci hızlı ve açıklayıcı olacaktır.

Su Ayak İzi Danışmanlık Hizmetleri

Çevreye duyarlı bir firma olmanızı sağlıyoruz. Su ayak izi standardı iklim değişiklikleri ile yakından alakalıdır. İklim değişkliklerindeki en önemli nedenlerin başında suyun döngüsünde meydana gelen bozulmalardır. Suyun kalitesinin değişimi ve ormanlarımızn yok oluşudur. Bugün amazon ormanlarının bir çoğu yok olmaktadır. Bu da dolayısıyla tatlı su kaynaklarındaki azalmaları beraberinde getirmektedir. Dünya üzerinde yer alan su kaynaklarının her zaman sabit kalmayacağını bilmeli ve her geçen gün azaldığının farkına varmalıyız.


SU AYAK İZİNİN BAZI YARARLARI

* Devletle ortak çalışma içerisinde olan bir markanız olur.
* Tüm dünya devletlerinin önemsediği bir konudur.
* Su olmaması nedeniyle meydana gelecek olan çevre değişimlerinin azaltılması amaçlanmaktadır.
* Çevreye karşı bilinçli olduğunuzu gösterir.
* Gelecekte yaşanacak olan su kıtlığı ihtimalini engelleyici adımların atılması ve su tasarrufuna karşı yönlendiren bir eylemdir.

Her geçen gün küresel ısınma nedeniyle artan hava sıcaklıkları sebebi kapsamında su kaynakları olumsuz etkilenmektedir. Bir çok bilim adamının ortak öngörüsü gelecek senelerde küresel değişiklik ve sera gazı emisyonlarının miktaralarındaki değişmler bizi zor bir döneme sokacaktır. İklim değişiklikerinin su kaynakları kalitesindeki etkisini azaltmak için bu danışmanlık hizmetini bugün her firma almalıdır.

Su ayak izi hesaplaması ve standardı için DANIŞMANLIK Hizmetlerini Türkiye´nin her yerinde sunmaktayız..

Üretim işlemleri ve hizmetler için kullanılan ve kullanım sonucuı atılan suyun miktarı, geri kazanımı için yapılması gerekenler ve daha fazlası size Ekol Belgelendirme danışmanları ile sunulacaktır. Unutmamanızı istediğimiz şey su ayak izi hesaplaması suyun kullanımı ve firmanızın ürün üretim sürecindeki aşamaları kapsar. Hem firmanızı bir adım öteye taşır hemde üretimlerinizi daha iyi kalitede yapmanızı sağlar.

Bu standarda dahil olarak GELECEKTE GERÇEKTEN DE VAR OLACAK, VAR OLMAYA DEVAM EDECEK şirketler arasında kalırsınız.

SU AYAK İZİ BELGESİ ALMAK

ISO 14046 standart belgesine sahip olmak için incelediğiniz web sitesindeki numaralar üzerinden Ekol Belgelendirme´ye ulaşabilirsiniz. Ekolojik ayak izi ve su ayak izi hesaplamalarınız için en uygun teklifler burada..!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kosher Belgelendirme
  Kosher Belgesi ile ilgili en iyi içeriklere sitemizden ulaşabilir ve Ekol Belgelendirme ile " kosher sertifikası " işlemlerinizi kısa süre içerisinde hallederek sahip olabilirsiniz.
 • Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama (MSDS)
  Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama (MSDS) ile alakalı merak edilen bilgiler ve en uygun fiyatlardan MSDS hazırlama hizmetinden yararlanmak adına Ekol´ün sizler için hazırlanan bu makalesine göz atabilirsiniz.
 • WRAP Belgesi Sorumlu Akredite Üretim
  WRAP Belgesi Sorumlu Akredite Üretim Danışmanlık Hizmetlerini konusunda uzman danışmanlar ve alanında tecrübe sahibi, tüm koşullara ve mevzuata hakim personel tarafından verilmektedir.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp