Sepetim Sepetim

Su Ayak İzi Sertifikası

Firmaların su ayak izi hesaplaması yaptırararak sertifika almak istediği tüm zaman dilimlerinde uzmanlarımız ile Türkiye´nin her noktasında kısa süre içerisinde hizmet verebilmekteyiz. 3. Taraf kuruluşlar aracılığı ile bu hesaplamaların doğrulandığı dönemlerde firmaların ISO 14046 belgesini alması uygun olmaktadır. ISO 14046 su ayak izi hesaplaması ile ilgili raporlamalar, uygulamalar ve diğer detaylar için firmamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. Firmaların su ayak izi danışmanlığı almak istediklerinde uzman kadromuz ile hizmetlerimizi en uygun fiyatlardan sunmaktayız.

Su Ayak İzi Nedir?

Tüm canlılar için su ayak izinin önemi büyüktür. Sulama sistemleri, banyo, yıkama işleri, temizlik işleri, soğutma hususları ve işlemeler kapsamında hem bireyler hemde kurumsallar çok fazla suyu boşa tüketmektedir.

Küresel açıdan bakıldığında bir çok tarım üretimlerinde su kullanımı fazla gibi görünebilir ancak fabrikalarda, üretim tesislerinde ve farklı işlerde kirlenerek doğaya salınan suların miktarı bunlara eşdeğer olabilir. Bu kapsamda firmaların süreçler boyunca tüketimlerini azaltabilmesi için  gerekli çalışmaları yapması gerekir. En az tüketim işlemi için gerekli ölçümlerin yapılması ve su ayak izi süreçlerinde Ekol Belgelendirme firmamızdan destek almanız gerekir. Uzmanlarımız ile sizlere destek olmak için telefon etmeniz yada sitemizdeki canlı destek hattımızdan bizlere yazmanız yeterli olacaktır.

Tüketimlerin azalması için uluslararası standartlar bulunur. Bu alanda bir çok kurumun ve ülkenin gerekli çalışmalarının da olduğunu belirtmek isteriz. Tüketimin azalması için gerekli ölçümleirn yapılması sonucu ortaya çıkan detaylar firmanın su ayak izini meydana getirir.

Su ayak izi belgelendirme işlemlerinin hem firmaya hemde çevreye bir çok faydası olur. Burada firmalar için ele aldığımızda yapılacak olan hesaplamaların ve raporların 3. taraf kurumlar aracılığı ile doğrulanması durumu ve doğrudan bilgilerin sayesinde piyasada bulunuyor olması, kamuoyunda firmaya ve markaya güvenin daha fazla olmasını sağlayacaktır. Günümüzde çevreye önem veren bireylerin sayısı her geçen gün artmakta ve bu hususlara dikkat eden firmaları tercih etmektedirler.

ISO 14046 Su Ayak İzi Belgelendirme Faydaları arasında yer alan diğer detaylar ise firmaların kurumsal sürdürülebilirlik alanındaki politikalarda saygınlık kazanması ve güçlü politikalara sahip olmasıdır. Sorumlu yatırımcılar nezdinde prestijin artması ve yeni yatırımların alınması konusunda da su ayak izi hesaplatmak firmaya fayda sağlayan diğer bir etken olacaktır. Su ayak izinin azaltılması ile ilgili firmaların vatandaşlara örnek olması gerekir, Sizlerde bir çok alanda fayda sağlayacak olan bu durum karşısında firmanızın kamuoyundaki farklılığının artmasına neden olacaksınız.

Daha fazla bilgi ve detay için bizi arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri ile alakalı geçtiğimiz günlerde Ekol Belgelendirme web sitesinde verdiğimiz bilgilerin yanı sıra bu içeriği de ayrıca sizlere hazırlamak ve sunmak istedik.
 • İşletme Sosyal Uyumluluk İnsiyatifi BSCI Belgesi Danışmanlığı
  İşletme Sosyal Uyumluluk İnsiyatifi BSCI Belgesi Danışmanlığı hizmetimizde Ekol Belgelendirme olarak uzman eğitimci ve danışmanlarımız ile firmalara BSCI belgesi için gerekli olan tüm adımları ve aşamaları aktarmakta, firmanın BSCI Bel
 • ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler
  ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler orjinal içeriğinden Ekol Belgelendirme tarafından çevrilmiştir. Sitemizde ISO 26000 ile alakalı bu içeriği hemen inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp