Sepetim Sepetim

Sürdürülebilirlik

Üretimin ve çeşitliliklerin devamlılığının sağlanabilmesiyle birlikte insan yaşamı, doğanın daimi olabilmesi için sürdürülebilirlik gereklidir. İnsanların kendi ihtiyaçlarını sonraki dönemde yaşacak olanların ihtiyaçlarından ödün vermeden karşılayabilmesi gerekmektedir. BM bünyesinde yer alan Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu tarafından 1987 senesinde ORTAK GELECEĞİMİZ isimli bir rapor yayınlandı. Bu rapor detayları gelecek için ürkütücü ve biran önce önlem alınması gerektiğini içermekteydi. Dünya üzerindeki sanayileşmenin hızlanması ve nüfustaki artış sebebiyle bazı sorunlar meydana gelmektedir. Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu tarafından yayınlanmış olan raporda ekonomik anlamdaki gelişim ve küreselleşmenin insanlar, çevre üzerindeki olumsuz etkileri yer almaktadır. Bir uyarı niteliinde olan bu raporda en önemli detay 1984 senesinde bilim adamlarının ilk defa Antartika üzerinde tespit ettiği ozon deliğinin önemi fazladır.

Ortak Geleceğimiz raporunda yer alan sürdürülebilirliğin tanımı aynen şu şekildedir;

“İnsanlık; doğanın gelecek nesillerin gereksinimlerine yanıt verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçları temin ederek, kalkınmayı sürdürülebilir kılma yeteneğine sahiptir.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK NEDEN ÖNEM TAŞIMAKTADIR?Dünya üzerindeki kaynakların ve çevrenin insanlık adımları neticesinde tükenme riskiyle karşı karşıya olduğumuzu hepimiz bilmekteyiz. Sınıra yaklaştığımız bu dönemlerde sürdürülebilir bir dünya olmak ve kaynakların kendiliğinden yenilenebilir olması için atılacak adımlar önemlidir. Çevrenin korunması önemlidir. Bugünümüz ve yarınımız dünya üzerindeki doğal kaynaklarımıza bağlıdır. Sonsuz olmayan ve sonuna yaklaşılan bu doğal kaynakların denge kurularak düzene oturtturulması için adımlar atılmalıdır. Ekol Belgelendirme bu kapsamda firmalara ve şahıslara sürdürülebilirlik danışmanlık hizmeti vermektedir. Çeşitlilik ve üretkenliğin devam edebilmesi için bizden destek alabilirsiniz. Yaşam döngüsünde bir aksama olmadan, devamlılık sağlanabilmekte ve yarınların güvence altına alınması için işletmelerin gerekli adımları atması istenilmektedir.

Sürdürülebilirlik ile alakalı olan 3 temel bileşen bulunmaktadır. Bunlar sosyal gelişim, ekonomik büyüme ve çevre koruma olarak bilinir. Daha iyi bir dünya ve sürdürülebilirlikte devamlılığın edinilmesi için dengeli bir yönetim sistemi gerekir.

SOSYAL GELİŞİM BİLEŞENİ

Hayat, eğitim ve sağlıktaki kalitenin her toplum için tatmin edici bir duruma gelmiş olması gerekir. Bu kapsamda sosyal gelişimi desteklemek gerekir. İnsan ilişkilerindeki zenginleşme ve güçlendirme durumlarının edinilmesi ile biresel ve grup olarak firmaların hedeflerine ulaşması sağlanılmaktadır.

EKONOMMİK BÜYÜME BİLEŞENİ

Çevreye deger vererek, çevreye kesinlikle zarar vermeden, bireyleri refaha kavuşturmak için ekonomik büyüme önemlidir. Ekonomik büyümeye odaklanılması ve malların, hizmetleirn tüketimindeki artış ile doğru orantılı olarak insanların huzurunun, refahının yükselmesi burada hedeflenmektedir.

ÇEVREYİ KORUMA BİLEŞENİ

En temel prensip çevrenin, doğanın korunmasıdır. Çevre ve doğamızda yer alan kaynakların tamamının tükenebilir olduğunu bilmeli ve bununla alakalı olarak akılcı yaklaşımlarla çevreye, doğaya yaklaşmalıyız. Ekosistem bütünlüğünü ve esnekliğini çevre koruma bileşeni altında ele alabiliriz.

Kurumsal sürdürülebilirlik ve sürdürülebilirlik danışmanlığı için incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayarak müşteri temsilcilerimizden merak ettiğiniz tüm hususların yanıtlarını alabilirsiniz.

Küresel ısınma ile mücadele sürdürülebilirlikte en önemliler arasındadır. Küresel ısınma ile mücadele kapsamında daha sağlıklı ve daha huzurlu bir dünya için gerekli adımların atılması gerekir. Dünya üzerindeki tüm doğal kaynaklara baktığımızda dışarıdan bir müdahale olmasa doğal kaynakların halen daha tüm dünyaya yetecek kadar olduğu düşünülmektedir. Ancak ülkelerin, firmaların ve insanların göstermiş oldukları ilgisizlik nedeniyle ortaya çıkan tüketim sonucu malesef doğal kaynaklarımızın tüketimi ile karşı karşıyayaız. Sürdürülebilirliğin önemini benimseyen bir toplum olmak ve hayatımızı buna göre şekillendirmek bizlerin elindedir. Aydınlatmada, ısınmada, temizlikte, beslenmede vb.. durumlarda doğru adımları atarak sürdürülebilir bir yarına ulaşmak gerekir.

Ekol Belgelendirme´den alacağınız destek ile sorunların belirlenmesi, analizlerin yapılması, analiz raporlamalarının firmanıza sunulması ve yönetim sisteminize sürdürülebilirlik adımlarının entegre dilmesi mümkündür. Finansal anlamda başarıya ulaşabilmeniz için gerekli stratejilerin belirlenmesi firmamız aracılığıyla sağlanmaktadır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DANIŞMANLIĞIEn yenilikçi yöntemler ile rekabet politikanızı sürdürülebilir kılıyor ve sizlerin faaliyet alanlarında sistematik bir şekilde yönetilebilmesini sağlayarak değer zincirinizdeki sürdürülebilirliğinizin etkili olmasını sağlıyoruz. İşletmeniz için iyi bir sürdürülebilir politikaya sahip olmak adına Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.

Firmamızdan sürdürülebilirlik danışmanlığı alarak sürdürülebilir firmalar içinde yer alabilir, kurumsal raporlamalardan faydalanabilir, rating sistemlerinden en iyi ve en yüksek notları firmanız için alabilir ve daha iyi bir dünya için faaliyetlerinizi daha aktif sürdürebilirsiniz.  Markanız için yönetim ve sürdürülebilirlik stratejilerindeki ihtiyaçlarınızı belirliyor ve karşılıyoruz. Şeffaf ve sorumluluk sahibi bir firma olmanız için bir çok hizmeti sunmaktayız. Sürdürülebilirlik için gerekli eğitimlerin verilmesi, yönetim sistemlerinizdeki prosedürlerin incelenmesi ve geliştirilmesi, küresel ısınma ve iklim değişiklikleri ile alakalı risklerin bilinmesi ve fırsatların tamamının değerlendirilmesi, bu alandaki firma hedeflerinizin belirlenmesi ve paydaş katılımındaki süreçlerin takip edilmesini sağlayacağız.  Öncelikli olan tüm sürdürülebilir hususlarını biliyor ve değer zinciri yönetimiyle beraber firmanıza uyguluyoruz.

Sürdürülebilirlik danışmanlığı için en doğru adrestesiniz. Daha fazla bilgi ve detay için uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.


Sürdürülebilirlik hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve en kaliteli hizmetleri alabilmek için Ekol Belgelendirme´den hemen teklif alabilirsiniz.

 

 


SÜRDÜRÜLEBİLİR ANLIK DÜNYA İSTATİSTİKLERİ

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp