Tedarikçi Denetimi - İkinci Parti Denetim Programı

Tedarikçilerinizi denetleyerek, değerlendirme süreçlerinden geçirerek gelişimlerini destekleyebilirsiniz. Ticaretinize katkı sağlayan, ticaret yaptığınız firmaların değerlendirlimesi ve gelişime ihtiyaç duyulması noktalarında tespit edilmesi ve desteklenmesi için önemlidir. Tedarik zincirlerinizin daha standart bir hale gelmesi ve işletmenize dair şeffaflığın elde edilmesiyle uyumluluğu tedarikçi denetimleri sağlamaktadır.

Ekol Belgelendirme olarak hemen her sektör için ihtiyaç duyulan tedarikçi denetimlerini gerçekleştirmekte ve tedarikçi geliştirme programlarınıza katkı sağlamaktayız.

Tedarikçi ve İkinci Taraf Denetimleri2.parti denetim programı olarak da bilinen TEDARİK ZİNCİRİ DENETİM HİZMETİ kapsamında tedarikçi firmanızın sizlere ne yaptığı,  faaliyeti ve diğer kapsamları hakkında görüş edinebilmenizi sağlayacaktır. Uzmanlarımız ile tüm gerekliliklerinizi meydana gtiriyor ve denetim programlarını en iyi şekilde geliştiriyoruz. Risklerinizi ve analizlerinizi birleştirmemizin ardından tedarik zinciriniz ile ilgili tüm riskleri bilerek denetimleri elde ediyoruz.

Sizlere üretim süreçlerinizi dengeleyebileceğiniz ve bu alanda rekabeti arttırabileceğiniz sürekliliği sunacağız. Ekol Belgelendirme olarak küreselleşen pazarda, tedarikçileriniz Dünya´nın neresinde olursa olsun denetçilerimiz ile sürece dahil ediliyor ve global pazarda sizleri bir avantaj sahibi yapıyoruz. Ekol Belgelendirme Türkiye´nin heryerinde sizlere tedarikçi denetimi hizmetini sunabilmektedir. Denetçilerimiz bulunduğu şehirlerin ekonomik ve kültürel yapısını bilir ve tüm Dünya ülkelerinin diline hakimler. Yerel pazarınızdaki tüm durumun değerlendirilmesi ve mükemmelliğe teşvik edilmesi için çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz. Tedarikçi denetimleri sayesinde, tedarik zincirinizde yaşanabilecek sorunları önceden görür ve sıkıntıları çözümlersiniz. Potansiyel olan tüm analizlerin yapılması, tedarikçi profil teşhislerinin yapılması ve değişiklik süreçlerinin hızlıca sonuçlandırılması için bizden destek alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme denetçilerinin sistematik olarak kurduğu bu sistem sayesinde tedarikçi rekabeti oluşturacak ve pazarlık konumunuzu yükseltebileceksiniz.

İyi bir şekilde planlanan ve yürütülmesi sağlanan denetimler, gelecek dönemlerde karşınıza çıkabilecek olan tüm tedarikçilerin bileşenleri, ürün kaliteleri, girdi kalitesi ve hammaddesinin kalitesini kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Tedarikçi denetimleri sayesinde üretici beklentisini bilen tedarikçi tüm adımları atmış olacaktır. Ürünlerin sevkiyatlarındaki gecikmelerin olması, ürün verimliliğinin azalması, ürünlerin üretimindeki iş kayıpları, müşterilerin son ürünlerini teslim alım dönemlieri vb.. süreçlerin kontrolü sağlanacaktır. Bu sorunlardan kaynaklı firmaya karşı güven azalması, saygınlık yitirme ve maddi kayıpların ollması ciddi hasar verebilir. İkinci taraf denetimleri ile tüm bunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

SUNULAN BAZI TEDARİKÇİ DENETİMLERİ ŞUNLARDIR;* Sürdürülebilirlik
* PAS 7000 – Tedarikçi risk yönetimi (pre-qualification framework)
* GMP/GDP gibi özel uygulamalar için kalite
* Gıda güvenliği
* Çatışma mineralleri
* İş sürekliliği
* C-TPAT ve tedarik zinciri güvenliği
* Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR)
* Çevre, sağlık ve güvenlik (EHS)
* FCPA
* Rüşvetle mücadele

Ekol Belgelendirme firmasının tecrübeli denetçileri ile tedarikçi olan firmaların bilgileri, planları, yöntemleri araştırılır. Bunların sizlere ve firma hedeflerinize uyumlu olup olmadığı yukarıda yer verdiğimiz başlıklara göre kontrol edilmektedir.

İhtiyaçlarınıza uygun olan denetçi programını geliştirmekte ve kısa süre içerisinde sizlere başarılı sonuçları sunmaktayız.

Bu süreçlerin özellikle firmaların işlerindeki süreçlerin daha büyük oranlarda ve daha geniş iş ortaklarında olduğu dönemlerde, tedarikçiler tarafından sunulmuş olan hizmetlere, tedarikçiler tarafından sunulan ürünlere bağlılığın yüksek olduğu işletmelerde önemi fazladır. Yapılacak olan tedarikçi denetimleri sayesinde firmaların tedarikçilerinin anlaşmalarında yer alan satın alma sözleşmeleri ve sürdürülebilirlik performansları güvence altına alınmış olmaktadır. Uzmanlarımız süreç kapsamında tedarikçinin yeterliliğini araştıracak, kalite denetimlerini yapacak, HSE denetimlerini ve ayrıca gıda, hijyen denetimlerine de katılacaktır.

TEDARİKÇİ DENETİMİNİN MARKANIZA YARARIİşletmeniz için alacağınız bu hizmet ve danışmanlık kapsamında firmanızın tedarikçi portföyünün genişlemesi sağlanacak ve tedarikçiniz olan tüm firmaların incelenmesi sağlanacaktır. Firmaların tedarik zincirinde yer alan sıkıntıların tamamının çözülmesi önemlidir. Tedarikçi denetimi ile potansiyel analizler, profil teşhisleri yapılmaktadır. Kurumlarınız için en uygun olan tedarikçinin seçimi için Ekol Belgelendirme´den destek alabilirsiniz.

Aynı zamanda firmanıza yeni performansların sunulması ve tedarikçiler arasında firmanız için rekabet ortamı oluşturulması pazarlık gücünüzün artmasına olanak sağlayacaktır.

Markanız için bu süreç hem avantajlı hemde kazanç sağlayıcıdır. Firmaların tedarikçi denetimi işlemlerinde başarılı sonuçlar elde edebilmesi için Ekol Belgelendirme´nin alanında uzman denetçilerinden destek alması gerekir.

Daha fazla bilgi ve detay için Ekol Belgelendirme´ye web sitesinde yer alan telefon numarasından ulaşabilirsiniz.
 

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp