Sepetim Sepetim

TEKNİK DOSYA (TEKNİK DOKÜMANTASYON ) NELERİ İÇERMELİDİR?

Teknik dosya CE belgesi almak için en önemli faktördür. Bu dosyayı hazırlayan üretici CE belgesi almaya hak kazanarak, ürününün tüm yönetmeliklere uygun olduğunu ve kullanım alanlarını kısıtlayacak herhangi bir sorunun olmadığını kanıtlar. AB pazarında satış yapmak isteyen tüm üreticilerden teknik dosya hazırlaması talep edilir. CE Teknik dosya hazırlama ile alakalı merak ettiğiniz hususların tamamı için Ekol Belgelendirme´ye sitesinde yer alan numaradan ulaşabilirsiniz.

Bu dosyaya sahip olan herkes ürününün gereken tüm şartları taşıdığını gösterir. Ayrıca teknik dosyanızı her daim açık tutmalı ve güncelleme durumu olduğu an dosyanıza eklemelisiniz. Teknik dosyanızın her zaman hazır halde bulunması gereklidir. Çünkü talep doğrultusunda tüm bilgilere ulaşılabilmelidir. Bu dosyanın ise on yıl saklanması üreticini yararına olmaktadır.

Teknik dosya hazırlanırken içeriğine dikkat edilmelidir. Gerekli bilgiler dosyanızda yer almazsa işleme alınmayacağını bilmelisiniz. İlk olarak dosyanızda AT uygunluk beyanı bulunmalıdır. İmalatçı hakkındaki genel bilgilere de dosyanızda yer vermelisiniz. Ürününüz hakkında genel ve teknik bilgileri de buraya eklemeniz gerekecektir. Kullanım ve bakım kılavuzunu dosyanıza ekleyerek, elektrik ve teknik çizimleri de unutmamalısınız.

Uygulanan yönetmeliklere ve standartlara teknik dosyanızda yer vermelisiniz. Ürün bilgisi ve uyarı etiketleri, test raporları ve ürününüze özel risk raporlarınızı dosyanızda bulundurmalısınız. Son olarak da komponentlere uygun belge ve sertifikalarınızı da ekleyerek dosyanızı tamamlayabilirsiniz. Test ve belgelendirme işlemlerinizin tümünde sizlere üst düzey standartlarda hizmet sağlamaktayız. Danışmanlık firmamız önde gelen kuruluşlardan yalnızca bir tanesidir. Dürüstlüğümüz ve gelişmişlik düzeyimiz ile dikkatleri üzerimize çekmekteyiz. Sizlerde firmamız ile çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Dosya Hazırlama Adımları


Teknik dosyaya sahip
olunması CE işareti alma yolundaki en önemli adımdır. Yönetmelik kurallarına uyularak gerekecek tüm işlemler yerine getirilmeli ve dosyaya eklenerek kanıtlamalıdır. Teknik dosya hazırlamak için gerekil adımları takip ederek işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Önemli olan talep edilen prosedürlere uyarak süreci doğru yönetmektir. Yoksa zaman uzar ve teknik dosya yanlış hazırlanmış olabilir.

Teknik dosya hazırlamanın ilk adımında üretici firmaya ait bilgiler yer alır. Ardından firmaya ait logo tasarımı alınarak dosyanın kapak içeriği hazırlanır. Cihaz tanıtımı yapılır. Ürün ile ilgili gerekli olan kontroller yapılır. Ürünün riskli olup olmadığının bilgisi dosyaya eklenir. Ürüne ait teknik çizimler dosyada bulunmalıdır. Ürünün kullanım talimatı dosyada mutlaka olmalıdır. Hizmetle ilgili formalar oluşturulmalıdır. Ürüne ait standartlar belirlenerek dosyaya eklenir. Ürün üzerinde uygulanmış tüm testler dosyada bulunmalıdır.

Teknik Dosya Hazırlama Adımları

Türkiye´nin önde gelen danışmanları ile hizmet veren firması Ekol Belgelendirme size 1 telefon kadar yakın! Hemen arayın ve en uygun fiyatlardan bilgi & destek alın.

Üretilen ürünlerde CE logosunun yer alması için teknik dosya hazırlamak mecburidir. Piyasaya sunulmak istenen ürünlerinde CE işareti şartı aranır. Birçok ürün gerekli yönetmeliklere göre üretilir. Bu durumda da ürünlerin teknik dosyası mutlaka saklanmalı ve yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda da dosya incelenebilmelidir. CE belgesini almak isteyen tüm üreticiler dış Pazarda satışlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Kendi ülkenizde ye da AB ülkelerinde güvenilir satış yapmak için CE logosunun ürünlerinizde bulunması önemlidir. Çünkü bu logo ürünlerin çevreye ve insanlara zarar vermeyecek şekilde üretildiğini kanıtlar niteliktedir. Sonuç olarak CE belgesi almak isteyen üretici firmalar danışmanlık firma hizmetimizden faydalanabilirler. Teknik dosya hazırlama işlemleri ve tüm süreç hakkında sizlere yardımcı olarak standart üstü hizmet sağlamaktayız.

Ekol Belgelendirme´ye sitesinde bulunan telefon numarası, whatsapp hattı ve email adresinden ulaşım sağlaaybilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp