TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi tamamen tıbbi hizmetler sunan kurumlara ve sağlık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar için tasarlanmıştır. Bu sistem sayesinde sağlık sistemindeki kalitenin önemini anlayacaksınız. Sağlık hizmeti veren kuruluşlarındaki kalitedek iiyileştirmeler ve geliştirmeler önemlidir.

Bu standarttaki en temel şartlar aslında ISO 9001 ile aynı özellikleri taşımaktadır. Lakin sağlık alanındaki hizmetler için bazı spesifik tanımlarıda içeren bu standardın temelinde sağlık, hastane önceki dönemlerdeki bakımlar, hastanelerin servisleri, 3.cü sağlık hizmetleri, bakım evlerindeki hizmetleri, düşkün evlerini, zihinsel engellikler için bakım hizmetlerini sunanları, önleyici sağlık alanında hizmet verenleri, dişçileri, fizik tedavi hizmeti verenleri, rehabilitasyon merkezi ve eczaneler gibi sağlık ile ilgisi olan, saglık ile alakalı tüm kurumları kapsayabilen bir yönetim sistemi standardıdır. TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi sayesinde kalite sağlık kurumuna dahil edilir. Bu sektörde kalitenin tanımı aslında verimlilikten, etkinlikten, hakkaniyetten, kabul edilebilirlikten geçmektedir. Sağlık hizmetlerinde faaliyet gösteren kuruluşların başarılı olmaları için iyileştirmelere açık olmaları gerekmektedir.

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi Nedir?Sağlık alanındaki gelişmeler teknolojininde ilerlemesi ile farklı bir boyuta gelmiştir. Sağlık sektörü diğer tüm sektörler gibi bir gelişme içerisinde olmuştur. TS EN 15224´de tüm sağlık hizmetinde bulunan kuruluşlar dahil edilebilmektedir. Bu sektördeki kurumlar için özel bir kalite yönetim sistem standardı olarak karşımıza çıkan TS EN 15224 bazı sağlık sektörüne özgü koşulları içerir.

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi ´nde en önemli detay olarak risk yönetimi ve hasta güvenliği karşımıza çıkmakta ve 1 adım öne çıkmaktadır.

Bu standart kapsamında yer alan tüm mevzuat, tüm yasal düzenlemeler kapsamında sağlık kurumuna başturan müşterilerin taleplerinin karşılanabilir olması için yeteneklerini göstermek isteyen kurumlara yarar sağlamakta ve kalite gerekliliklerini TS EN 14224 standardı kapsamaktadır. Bu standart firmanıza uygunluk, doğru bakım hizmetleri, bilgiye dayalı bakım hizmetleri, bakımın sürekliliğinin olması, etkinlik, verimli hizmet, eşitlik hakkı,  hasta katılımları, hastaların güvenliği ve ulaşılabilirlik gibi alanlarda sistematik bir yaklaşımı kazandırmaktadır. Sağlık kurumları için tek başına TS EN 15224 kalite yönetim sistemi kurulabilir ancak bu kurumların her birinde olması gereken ISO 9001 belgesi ile sistemin entegresi çok daha kolay olacaktır. Ekol Belgelendirme olarak dileyen ziyaretçilerimize sadece TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetimi Sistemi için teklif verebilir, dileyenlere ise ISO 9001 ile beraber paket teklifi sunabiliriz.

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sisteminin Sağlık Sektörüne Faydaları


Sağlık hizmetlerinde bulunan işletmelere bir çok faydası bulunan TS EN 15224´de öncelikli olarak kurumun sağlık hizmetlerinin planlaması ve kontrolü sağlanmaktadır. Sağlık kurumlarındaki süreçlerin daha iyi yönetilmesine olanak sağlayan bu sstandart sayesinde bir çok hatada azalmalar görülmekte ve kurumun maliyetlerinde azalma sağlanmaktadır.

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi tamemen risk tabanlı bir sistem olarak bilindiğinden kaynaklı olarak sağlık hizmetinde bulunan kurumlardaki kontroller ve risk yönetimleri elde edilecek ve bu belgeye sahip olanlarda yeni kurumsal müşterilere ulaşabilmek adına bazı koşullar tamamlanacaktır. Aynı zamanda TS EN 15224 sayesinde sağlık turizmi alanında da kapılarınızı yeni müşterilere açabilecek ve özellikle yurt dışından ziyaret alacağınız müşterileriniz için güven teşkil edeceksiniz.

TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sisteminin Kuruluşa Faydaları kapsamında bir diğer detay ise personellerinizin, görevli doktorlarınızın verimliliğinin artması, motivasyonlarında yükselmelerin meydana gelmesidir. Bu standart size yasal takipleri ve yaptırımları önleyici olma yolunca büyük bir adım olacaktır. Yüksek prestij ve kurumsal saygınlık bakımından sizlerde TS EN 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim sistemlerine dahil olun. Ekol Belgelendirme olarak ülkemizde faaliyet gösteren tüm sağlık kuruluşlarına en uygun fiyatlardan hizmetlerimizi vermekte ve kısa süre içerisinde bu belgenin alınmasını sağlamaktayız.

Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi Kapsamı Nelerdir?


Açıklanan bilgiler dahilinde bu kapsama göz atmak gerekirse, sıralamasını bozmadan ilgili kapsamı tam ve net bir şekilde sizlere aktaralım;

Uygun Bakım: Hastada minor komplikasyon derecesine göre veya bir terapistin değerlendirmesine göre tedavi
Ulaşılabilirlik: Sağlık hizmetleri erişilebilir ve ulaşılabilir olması ,
Bakımın devamı: Bakım ve tedavi sonrası da izleme ve kontrol ,
Etkinlik: Hasta için en kısa sürede tedavi  ,
Verim: Hasta için en az kaynak ile en iyi sonuç elde edilmesi ,
Eşitlik: Her hastaya aynı hizmetin verilmesi ,
Kanıt: Belge ve kanıta dayalı tedavi ,
Fiziksel Ve Psikolojik Destek: Hastanın rızası ile fiziksel ve psikolojik desteğin sağlanması ,
Hasta Bilgilendirilmesi: Hastanın tedavinin tüm aşamalarında bilgilendirilmesi
Hasta Güvenliği: Sağlık operasyonları ile ilgili tüm risklerin tanımı
Zamanında Erişebilirlik: Mantıksız bekleme süreleri olmadan sağlık hizmeti.

Ekol Belgelendirme olarak sizlere TS EN 15224 ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlanması ve ilgili belgenin alınabilmesi için yardımcı olmaktayız. İncelediğiniz bu belge hakkında bilgi edinmek, en uygun TS EN 15224 belgesi için teklif almak adına sitemizdeki numaralarımızı arayabilirsiniz.


 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!