Sepetim Sepetim

Turquality Danışmanlığı

Turquality Danışmanlığı hakkında bilgilerin tamamına Ekol Belgelendirme web sitesinden erişebilir ve Turquality ile ilgili merak ettiğiniz tüm hususlar için uzman desteği alabilirsiniz.

Turquality Nedir?Türk ve Kalite kelimelerinin birleşmesi sonucu meydana gelen Turquality için doğru adrestesiniz. Dünya üzerindeki devletin desteklediği ilk ve tek markalaşma sistemidir. Sertifika veyahut belgelendirme sistemi olarak görülmemesi gerekir. Burada firmaların üretimlerinden,  pazarlamasına, satışından, satıştan sonraki hizmetlerine kadar olan tüm süreçlerin içerdği, uluslararası arenata yer alacak olan Türk ürünlerinin kaliteli bir imaj sahibi olmasını sağlayacağı destek programıdır. Ekol Belgelendirme danışmanları proje hayata girdiğinden bu yana çalışmalarını sürdürmekte ve bu programa başvurmak isteyen firmalara destek olmaktadır.

Ekol Belgelendirme Turquality Danışmanlığı hususunda sizlere iyi bir süreç sunuyor ve program dahilindeki tüm püf noktaları, ürünlerinizin gireceği pazar ülkelerinde yapılması gerekenleri sunuyoruz. Turquality başvurusunda bulunma amacında olan tüm firmaların yanındayız. Hazırlık aşamalarının tamamlanması ve hızlı bir şekilde kurumsal anlamdaki tüm dönüşüm faaliyetlerinin elde edilmesinde danışmanlık hizmetlerimizi sunmaktayız. Marka programlarınız ve Turquality programlarının maksimum şekilde ilerlemesi, sürdürülebilir olması için  Turquality İhracat Destekleri Danışmanlığı tekliflerini firmamızdan alabilirsiniz.

Markalaşma ve Turquality Desteği ile ilgili T.C. Ticaret Bakanlığı sitesinde yer alan içeriği incelemek için
Buraya Tıklayabilirsiniz.

Turquality´nin Amaç, Vizyon ve Misyonu Nedir?Turquality programındaki asıl amaç Türkiye´nin ürettiği ürünlerin Dünya ülkelerinde rekabet koşullarında kabul görmesi, bulunduğu sektörde markalaşma potansiyelinin elde edilmesidir. Tüm süreçlerin kontrol edilmesi ve üretimden satışa kadar her alandaki hizmetlerin en iyi şekilde yönetilmesi amaçlanır. Program kapsamında yer alacak olan markaların konumlarının daha güçlü olabilmesi, ulsulararası pazara markaların ürünlerinin açılabilme süreçlerinin daha hızlı işlemesi, farklı ülkelerde Türk Malı ürünlerinin kaliteli olduğu imajlarının oluşturulması amaçlanıyor. Bu program ile markalaşma bilinci eld edilecek, hızlı bir ihracat süreci olacak ve dış ülkelerde Türk Mallarının rahat bir şekilde satılabilmesi istenilmektedir. Bu amaç uğrunda gerekli adımları atmak isteyen tüm firmaların danışmanlık hizmetlerimizden yararlanması yeterli olacaktır..

Turquality Programı Vizyonununa baktığımızda ise 10 senede 10 dünya markası yaratılması gayreti ön plandadır. İlgili vizyona ulaşabilmek adına markanızın yaratılması ve gerekli koşulların sağlanabilmesi için tüm destekleyici adımlar Ekol ile atılacaktır. Küresel pazarta ülkemize ait markaların güçlü durması ve Türk mallarının daha iyi konumlara gelerek ihracatlarının arttırılması amaçlanıyor. Türkiye ürünlerinin ve ülkenin itibarının güçlendirilmesi için programa sizde dahil olun.

Ekol Belgelendirme uluslararası belgelendirme alanında uzman kadrosu ile hizmetlerini sunmaktadır. Her türlü belge, sertifika ihtiyacınıza çözüm için bizden bilgi ve destek almanız mümkündür.Turquality Başvurusunda Ön Koşul

Müracatta bulunan firmaların ülkemizde tescilinin yapılmış olması gerekir. Yurt dışında yer alanlarında ülkemize ibraz edecekleri iş planları belirlenecektir. Hedef pazarlarının MADRİD protokollerine göre üye ülkelerin içinde yer alanlar arasından en az 1 inde aynı markanın aynı logo ve isimle tescil olması gerekir. Bunlara ek olarak Turquality  başvurusunun yapıldığı günden itibaren geriye bakıldığında son 3 sene içinde firmanın ihracatının toplam değeri 9 MİLYON $ olması şartı aranır. İhracat tanımına uygun olaran firmanın yapmış olduğu markalı yada markasız tüm ihracat işleri kalemleri gerekir. Ayrıca ihraç kayıtlı satışların ise ihracat olarka sayılması ve ön şartı sağlaması gerekir.

Daha fazla bilgli ve detay için Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.

Turquality 2006/4 Sayılı Tebliğ Kapsamındaki Destekler

Turquality Programı ile aynı şekilde başvuru yapan firmalar yapılan değerlendirme ardından Marka Destek Programına dahil edilebilir. Söz konusu firmaların ilgili markalarına ilişkin aşağıdaki harcamaları yüzde elli oranında desteklenir.

Turquality Marka 2006/4 Sayılı Tebliğ Kapsamındaki Destekler

Ticaret Bakanlığınca Turquality  Destekleri alması kararlaştırılan firmaların, ilgili markalarına ilişkin aşağıdaki harcamaları yüzde elli oranında desteklenir.

Turquality 2015/9 Sayılı Karar Kapsamındaki Destekler

Turquality Programı ile aynı şekilde başvuru yapan firmalar yapılan değerlendirme ardından Marka Destek Programına dahil edilebilir. Söz konusu firmaların ilgili markalarına ilişkin aşağıdaki harcamaları yüzde elli oranında desteklenir.

Turquality Marka 2015/9 Sayılı Karar Kapsamındaki Destekler 

Danışmanlık

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp