Sepetim Sepetim

Turquality Danışmanlık

Turquality Danışmanlık Hizmetleri kapsamında Ekol Belgelendirme uzun senelerdir hizmetlerini tecrübeli kadrosu ile sürdürmektedir. İşletmenizin Turquality süreçlerinde yardımcısı olmaya her daim hazırız. Dünyanın devlet desteği ile ilk ve tek markalaşma programı olarak bilinen Turquality´de rekabet avantajı elinde bulunan her sektörün, her markanın üretim aşamalarından pazarlama aşamasına kadar, satış işlerinden, satış sonrası destek hizmetlerine kadar her süreci kapsayan, detaylı destek sistemi oluşturma hedefindedir.

Turquality Programını Yakından Tanıyın!


İlk olarak 2004 senesinin Kasım ayı içerisinde yürürlüğe giren bu programda küresel pazarlarda gerçekleşen değişimler baz alınarak ve ayrıca paydaşların talepleri incelenerek bazı stratejik adımlar atılmış ve gelişim & değişim süreçleri tamamlanmıştır. Bu program ülkemizde ilk olarak hazır giyim sanayisi ve tekstil alanındaki desteklerle karşımıza çıkmıştır. Tekstil, hazır giyim sektörünün küresel anlamda farklı pazarlara, farklı ülkelere açılabilmesi amaçlanmıştır. 2005 senesinde ise “Turqulity Stratejik Planı” ve “Markalaşma Yol Haritası” adı altında yeni detaylar ortaya çıkmış ve programdaki şirketlerin gelişimlerinin arttırılmasına karar verilmiştir.

Turquality programına bugün dayanıklı ve hızlı tüketim ürünleri, mücevherat ve kuyumculuk sektörleri, makine sektörleri ve araç - otomotiv sektörlerinin neredeyse tamamı ilgi göstermektedir.

Türkiye´deki Hedefler Nelerdir?

Turquality Hedeflerinden kısaca bahsetmek gerekirse, öncelikli ilk hedef ülkemizde 10 sene içerisinde 10 dünya markası yaratma hedefi yer alır. Bunun yanında güçlü, global Türk markalarının sayısının artması ve ülkemizdeki ihracatın artışının sağlanması amacındadır. Türk markalarının geliştirilmesi için Ekol Belgelendirme´den alacağınız danışmanlık hizmeti ile Türk Malı imajını, Türkiye´nin itibarını ve marka itibarınızı da güçlendirmiş olursunuz.

Ülkemizdeki markaların bilincinin arttırılması, marka potansiyelinin dünya üzerinde artış eğilimine girmesi ve seçilen Türk markaları için inkübatör, katalizör olmak hedefleri belirlenecektir. Marka potansiyeli olan firmaların Dünya üzerinde tanınan bir marka olabilmesi için finansal kaynakların sağlanması ve firmaların yönetim kadrolarına yönelik eğitim desteklerinin sunulması için Ekol´den destek alabilirsiniz. Ülkemizde imal edilen ürünlerin Avrupa pazarında pozitif bir değere sahip olabilmesi ve Türk şirketlerinin marka bilincinin arttırılması için Turquality değerleri önemlidir. Buraya dahil olan firmaların tamamı diğer Türk markalarına da öncü olacak ve diğer markalarında yurt dışındaki değerinin artmasını sağlayacaktır.

 

Turquality Başvuru Danışmanlığı

 

Başvurular ile alakalı danışmanlık almak ve markanızı çok daha geniş kitlelere ulaştırmak için sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Programa başvuru kapsamında 3 önemli ön koşul yer alır. Bunlarla ilgili kısa bilgi vermek gerekirse, müracat eden markanın öncelikle ülkemizde tescilinin yapılmış olması ilk ön şart olmaktadır. Bir sonraki şart ise ülke dışında ibraz edeceği iş planında yer alan hedef pazarın en az birinde ülkemizdeki markası ve ülkemizdeki logosu ile tescil edilmiş bir şirket olunması şartı aranıyor. Son ön koşul ise firmanın son 3 senede 9 milyon dolar kadar ihracat yapmış olması gerekir.

Ön koşulları karşılayan firmalar içerisinde yer alıyorsanız ülkemizde bu hizmet için danışmanlığı alabileceğiniz en tecrübeli ekip olan Ekol Belgelendirme ile yola çıkabilirsiniz. Turquality programına yapılacak olan başvuruların tamamı değerlendirilecek ve başvuran firmalar 100 üzerinden değerlendirilecektir.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek ve danışmanlık almak için iletişim numaramızı mutlaka arayın.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp