UBB Ulusal Bilgi Bankası Kayıt Hizmeti

UBB Ulusal Bilgi Bankası Kayıt Hizmetine dair Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunacağı hizmetler ve detaylar için bu içeriğimizi inceleyebilir ve aklınıza takılan her türlü soru için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

UBB projesinin kod adı HUAP yani Hacettepe Üniversitesi Araştırma Projesi kelimelerinin baş harflerinden üretilmiştir. Bu neden diye düşünecek olursanız aslında bu proje Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri tarafından, Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ortak bir proje olarak meydana gelmiştir. Ulusal Bilgi bankası ilaçların ve tıbbi cihazların tekliften, siparişe, nakliyeden, satın almaya, stoklanmasından, hastaya satışına, faturalandırmasından ödeme yöntemlerine kadar aklınıza gelebilecek tüm aşamalarının kontrol altında olmasını ve bu işlemlerinde elektronik ortamlarda yürütülmesini kapsamaktadır.

UBB kayıt işlemlerinde Ekol Belgelendirme bünyesinde hizmet veren Danışmanların tamamı alandaki tecrübesi ile sizleri doğru ve sonuç odaklı yönlendirecektir. UBB Kayıtları sayesinde dikkatsizlik ve tecrübesizlikten meydana gelecek olan bir çok hata ortadan kalkacaktır. İlaç firmaları ve devlet kurumu tarafından desteklenen ve başarılı bir şekilde yönetilen UBB sistemine sizlerde kaydınızı oluşturabilir ve başarılı bir şekilde sistemdeki yerinizi ürünleriniz için alabilirsiniz.

UBB KAYIT OLMA


Ulusal Bilgi bankasına kaydınızı tamamlamak için belli başlı etkenleri yerine getirmeniz gerekir. Bu etkenler arasında yer alan ilaçlar ve tıbbi cihazların elektronik ortamdaki takibini sağlamak için bazı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısı ile kayıt işlemleri için izleyeceğiniz yoldaki ilk adım bu verileri elde etmek olacaktır.

Ulusal Bilgi Bankası kaydında ürünlerinizin veritabanına kayıt işlemlerinin diğer aşamasında ise SGK onayından ürününüzün geçmesi gerekir. Ayrıca onay tamamlanması için ihtiyacınız olacak olan CE ve Uygunluk Belgenizde kayıt aşaması için onaylı olmak zorundadır. Firmanızın Ulusal Bilgi Bankası Kaydı oluşturulması aşamasında danışmanlarımız izleyeceğiniz yolu, yapmanız gereken ve kayıt işlemleri için ihtiyacınız olanları sizlere sunacaktır. Tıbbi cihaz kategorisinde yer alan tüm ürünlerin Ulusal Bilgi Bankası veritabanlarına kayıt olmadan hareket etmeleri, alımlarının ve satımlarının olması asla ve asla mümkün olmayacaktır.

Ulusal Bilgi Bankasının Amacı Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

Ülkemizdeki insan sağlığını en doğru yoldan, direk ilgilendiren bir konudur. Ayrıca ticari değeri de bulunan tıbbi cihazlar ve ilaçların amacına uygun şekilde kullanılması da bu sistem ile amaçlanmaktadır. Satıldığından emin olunabilmesi amacı ile Ulusal Bilgi Bankası kayıtları göz önünde olmaktadır. Ulusal Bilgi Bankası kayıtları sayesinde kişiler aldıkları, sattıkları, depoladıkları ilaç ve cihazların süreçlerini görebilirler. Bu veriler elektronik ortamda erişilebilir bir şekilde olması sayesinde de e-ticaret gibi imkanlarında başarılı bir şekilde gerçek hayata sunulmasına katkı sağlamaktadır.

Sizlerde elektronik ortamda kontrollerin yapıldığı UBB kayıt işlemleriniz için Ekol Belgelendirme firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ulusal bilgi bankasına kayıt olacak olan işletmelerin ilk aşamada ihtiyaç duyacağı başvuru esnasında bilgi girişinin yapılması gereken bilgileri ise şu şekildedir;

* İmalatçının firmasının ülkesi
* GMDN kodları
* İşlem takip numarası
* Ürün modelinin adı
* Ürün markasının adı
* Ürünün referans numarası
* Etikette yer alan adı
* İmalatçı firmasının ünvanı
* UNSPSC kodu
* İşlem tarihi
* Belgesinin numarası
* Ürünün sınıfı
* Barkod numarası
* Firmanın Adı gibi ana maddelerde net detayları bildirmeniz gerekmektedir.

titubb.titck.gov.tr adresi üzerinden Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası sitesini inceleyebilir ve sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

UBB ( Ulusal Bilgi Bankası ) Kayıtlarının Size Sağlayacağı Faydalar

Özellikle tedarikçi firmaların, müşterilerin, alıcıların bilgilendirmesi doğru yapılan ürünlere, güncel ve hızlı şekilde ürün özelliklerine ulaşmasını sağlayan bir sistem olması sebebi ile oldukça önemlidir. Bu sistemin kişilere ve kurumlara sağladığı faydalara bakılacak olursa, maliyeti oldukça düşük bir sistemdir. UBB sisteminin ülkemizde faaliyetlerine başlamasından önce bu tarz bilgilendirmeleri firmalar çok büyük bütçeler ile yapmaktadır. Farklı faaliyetler yürütmek ve ek iş kolları yaratmak zorunda kalıyorlardı.

Firma giderlerinizde büyük ölçekli tasarrufları meydana getiren UBB sayesinde ürünlerin faturalandırması, gönderildiği yerler kontrol altında olur ve insani olacak olan hataların önüne geçilir. Elektronik ortamda yer alması sebebi ile bir çok işlemin hatasız ve hızlı olduğunu bu sistemin yürürlüğe girilip kullanıması sayesinde önüne geçilmiştir. Giderler, iadeler, kredi kaybı gibi durumların önüne geçen UBB kayıtları sayesinde dünya standartlarında bir sistemde yer alırsınız.

Sizde firmanızın ürünlerinin UBB kayıtlarını başarılı ve hızlı şekilde sonuçlandırmasını istiyorsanız, hemen Ekol Belgelendirme firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Disney Fama Danışmanlığı Nedir?
  Firmamız, Walt Disney ürünlerini üreten tüm kuruluşlar için Disney Fama danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bilindiği üzere Walt Disney, ürünlerinin üretimi ve tedarik süreçleri konusunda firmalardan sosyal sorumluluklarına uygun olarak
 • ISO 50001 Belgesi Başvurusu
  Ekol Belgelendirme´den alınacak olan güven ile kısa süre içerisinde ISO 50001 Belgesi Başvurusu yapabilirsiniz. Firmamız enerji alanında uzman danışman kadrosu ile Türkiye´nin hemen her şehrinde müşterilerine profesyonel destek s
 • Vegan Sertifikasısı Fiyatları
  Vegan Sertifikasısı Fiyatları için Ekol Belgelendirme firmamızın web sitesinde yer alan müşteri temsilcileri numaralarından hemen teklif alabilirsiniz. Nerede olursanız olun, size en uygun teklifleri her zaman Ekol sunar.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp