Sepetim Sepetim

ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmeti

ÜTS Firma ve Ürün Kaydı Hizmetine dair merak edilen tüm soruların yanıtlarını Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikden inceleyebilir ve her türlü sorunuz için bize sitemizdeki numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Öncelikle ÜTS kısaltmasına ve anlamına bakalım. ÜTS yani ürün takip sistemi demek olan bu hizmette 2014 tarihinde yayınlanan ve kararla alınan ürün takip sistem projesinin kayıt işlemleri, kontrolleri ve diğer detayları için Ekol Belgelendirme firmasından destek alabilirsiniz.

Ürün Takip Sistemi Projesi Ne İşe Yarar?

Bu proje Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veren bir e-devlet uygulamasıdır. Online veritabanlarına kayıt yapılarak gerçekleştirilen bu hizmette ülkemizde bulunan veya yurt dışından gelen tüm tıbbi cihazların, kozmetik ürünlerinin her aşamasının takip edilebilmesini sağlamaktadır. Sistemin ilk amacı ilaçların ve kozmetik alanındaki ürünlerin orjinal olmasını sağlamaktır. ÜTS projesi ile hastaların güvenliği bir nevi kontrol altına alınmaktadır. Aynı zamanda ülkemizdeki kozmetik ürünleri ve tıbbi cihazların izlenebilirliği bu sistem ile sağlanmaktadır.

ÜTS kaydı sayesinde denetimlerinde sağlıklı ve etkili bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır. Tıbbi cihaz ve kozmetik alanındaki ürünlerin kullanımının ardından çıkabilecek olan tüm tehlikeli durumlara karşı hızlı önlemlerin alınması da bu sistem sayesinde mümkündür. ÜTS sayesinde kayıt dışı ekonomininde önüne geçinilmektedir.

ÜTS KAYIT İŞLEMLERİ

Firmanızın ürünlerinin ürün takip sistemine ( ÜTS ) kaydını tamamlayabilmesi için danışmanlarımız bu alanda tecrübelidir. Bu aşamalarda sizin ve ürünlerinizin ihtiyacı olacak olan tüm adımları bilir, kontrol ederler. Kısa kısa bahsetmek gerekirse ürün takip sistemi kayıt işlemleri için ürüne ait tüm belgelere sahip olunmalı, ürünün tanımı ile sınıflandırma işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir. Ürüne ait bazı resimlere de bu sistemde yer vermek, sisteme ürün fotoğraflarını yüklemek gerekmektedir.

ÜTS kayıdı sırasında ürünün teknik spesikasyonları, ölçü bilgileri ve saklama koşullarınında bulunması önemlidir.

ÜTS kayıt işlemlerinde ürünün barkod numarası, ürünün CE işareti etiketleri, Ce uygunluk belgelerininde sisteme yüklenmiş olması, ürün marka tescili bilgilerinin de ÜTS kaydında yer alması gerekmektedir. Ekol Belgelendirme olarak Üts Kayıt danışmanlığımızda her aşamayı tek tek bilmekte ve tüm aşamaları danışmanlarımız takip etmektedir. Ürünlerinizin markalarının beyanları zorunludur. Ürünlerin taşıyacağı etiketlerde markanın ne şekilde yer alacağı da ayrıca görsellerle ifade edilmek zorundadır.

Ekol Belgelendirme yurt içinde bir çok ilde firmanın yanında olmuş ve ÜTS Sistem kayıtlarını başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Sizlerde ürünlerinizin sisteme kaydedilmesi için gerekli prosedürleri öğrenmek ve ihtiyacınız olan hizmeti almak için hemen bize sitemizde bulunan numaralar üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 26000 Standardı Özet Bilgiler
  ISO 26000 Standardı Özet Bilgiler için Ekol Belgelendirme´nin uzmanları sizler için bu içeriği hazırladı, hemen inceleyebilir ve en uygun teklifler için sitemizde yer alan numaramızı arayabilirsiniz.
 • MSDS Belgesi Fiyat
  MSDS Belgesi Fiyat taleplerinizi Ekol Belgelendirme olarak almakta ve en iyi teklifleri işletmenize sunmaktayız, detaylı bilgilendirme için sitemizde kısa gezintiye çıkın veya bizi arayın.
 • FSC Belgelendirme
  Orman Yönetim Konseyi´nin İngilizce kelimelerinin ( FOREST Stewardship Council ) baş harflerini alan FSC uluslararası bir kuruluştur ve Ekol tarafından FSC Belgelendirme hizmetleri uzman personel aracılığıyla sunulmaktadır.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp