Sepetim Sepetim

VDE Belgesi

Elektrik, Elektronik ve Bilgi teknolojileri kurumlarının Almanya´da bulunan kurumuna VDE denilmektedr. Bir çok teknolojinin ortaya çıkması ile beraber daha yenilerine olanak sağlayabilmek ve bunlarla beraber güvenlik standartlarının geliştirilmesi için VDE kurumu Dünya üzerinde bir çok faaliyete katılmaktadır.

Almanya ülkesinde yer alan elektronik, elektrik ve bilgi teknolojileri ile alakalı ürünler adına geliştirilmiş bir sistemdir. VDE´de ilk olarak elektrik ile alakalı ve elektronik ile alakalı bazı test ve standartlar bulunur. Senelik olarak VDE´de 100 bin ürünün testi yapılmaktadır. Elektrikli kişisel ev aletlerinden yanı sıra bilişim teknolojilerinin bir çoğu günlük hayatımızda faaliyetlerini iyi ve sorunsuz sürdürebilmesi için bu testlere ihtiyaç duıyar. Şimdiye kadar Dünya üzerinde ortalama olarak 200 Binden fazla üründe VDE İşareti yer almaktadır.

VDE Belgelendirme OrganizasyonuVDE Organizasyonu
Almanya´da milletler arasındaki yenilikler adına daha iyi bir iklimde yer almak ve kurumları teşvik etmek amacı ile en yüksek olan güvenlik standartlarını sağlamaktadır. VDE´de mühendislik programlarının incelenmesi ve her daim yeni teknolojilerin geniş bir standart kapsamında teşviği edinilmektedir.Bilimsel açıdaki faaliyetlerin, sanayii standartlarının ve ürünlerdeki test işlemlerinin birleştirilmeisi çin VDE oldukça önemlidir.

VDE´deki çalışmada güvenlik standartları elektrikli ve elektronik ürünlerdeki standartları ve düzenlemelerin doğru olmasını ister. Test ve sertifika endüstitüsü olan OFFENCACH Almanya merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Almanya’da ve başka yerlerde elektrikli diş fırçaları,  elektirikli sobalar, çamaşır makineleri ve benzeri ürünlerin sertifikalandırılması gerekir. VDE işaretinin yer alması demek ürünün en yüksek güvenlik standartlarını aştığı anlamına gelir.

VDE Belgesi Standartları Nelerdir?


1893 yılıında Alman Elektrik Mühendisleri Derneği tarafından kuruldu. 1991 senesinde VDE Test sertifikasyon ismi ile işlemlerini devam ettirdi ve son olarak 2003 senesinde VDE Global Services GmbH olarak sürece devam etti.

Ekol Belgelendirme olarak aşağıda yer alan standart başlıkları ile alakalı ihtiyacınız olan her alanda yardımcı olabilmekteyiz. Ekol Belgelendirme olarak web sitemizdeki iletişim numaralarımız ve e-mail adreslerimiz aracılığı ile teklif taleplerinizi almakta ve sizlere en uygun VDE Belgesi tekliflerini vermekteyiz.

VDE 0860
Ev kullanımı ve benzeri amaçalı şebekeye bağlı elektornik cihazlar ve bunların akseuarları için güvenlik uygulamaları

VDE 0700
Elektrikli ev aletleri ve benzeri maksatlı aletlerin emniyeti

VDE 0550/0551
Trransformatörler için komutlar

VDE 0160
Güç sitemi oluşturulmasında gerçekleştirilecek elektronik cihazlar
 
VDE 0113
Elektornik cihazlarla gerçekleşen elektiriksel kurulumlar
 
VDE 0105
Güç sistemlerinin oluşturulması
 
VDE 0100   
Nominal gerilimleri 1000 Volt’un altında olan yüksek gerilim sistemlerinin kurulması ile alakalı komutlar.

Daha fazla bilgi ve detay için hemen incelediğiniz sitemizde yer alan numaralarımızı arayın. Ekol Belgelendirme VDE BELGE ve SERTİFİKALANDIRMA Hizmetlerinde daima en uygun teklifleri sunmaktadır.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi Belgelendirmesi
  ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi Belgelendirmesindeki tüm talepleriniz için Ekol Belgelendirme firmamız ile görüşebilir, teklif alabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
 • Koşer Sertifikası Almak
  Koşer Sertifikası Almak için merak edilen tüm bilgiler, belgenin alınabilmesi için izlenmesi gereken yol ve Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu hizmetleri hemen sitemizden inceleyin.
 • CE Teknik Dosyası
  CE Teknik Dosyası hazırlatmak isteyen her işletmenin ilk tercihi Ekol... Firmamızda ihtiyacınız olan CE Belgelendirme sistemleri için gerekli olan teknik dosyaların en hızlı şekilde hazırlandığı firmaya hoşgeldiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp