Sepetim Sepetim

Vegan Sertifikası Almak için Gerekenler Nelerdir?

Ekol Belgelendirme olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Vegan Sertifikası Almak için Gerekenler Nelerdir? sorusunun yanıtı için bu içeriği inceleyebilirsiniz.

Veganlık, hayvan ürünlerinin tüketilmemesi gerektiğine inanan bir yaşam tarzı ve beslenme biçimidir. Veganlar, et, süt, yumurta gibi hayvan ürünlerini tüketmezler ve ayrıca hayvanların derilerinden üretilen giysiler, aksesuarlar ve diğer ürünleri de kullanmazlar. Veganlar, hayvanların yaşam haklarına saygı göstermeyi ve onların acı çektirilmesini önlemeyi amaçlar. Bunun yanı sıra, veganlık aynı zamanda çevre ve sağlık açısından da faydalı olabilir.

Vegan sertifikası almak için, öncelikle vegan bir yaşam tarzını benimsemiş olmanız gerekir. Veganlık, hayvanların ürünlerini ve ürünlerinden yararlanmayı reddetmeyi ifade eden bir yaşam tarzıdır. Vegan sertifikası almak için, veganızmı benimsemiş olmanız gerekir ve bu yaşam tarzının gerektirdiği kuralları uygulamaya çalışmalısınız.

Vegan sertifikası almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:


* Veganizmi anlamaya çalışın: Veganlık hakkında daha fazla bilgi edinin ve neden vegan olduğunuzu düşünün. Veganlık, insanların hayvanların ürünlerini kullanmamasını ve hayvanların haklarına saygı göstermesini içeren bir yaşam tarzıdır.

* Vegan bir yaşam tarzına geçin: Veganlık benimseme kararı aldıktan sonra, evinizde ve yiyeceklerinizde vegan alternatifleri arayın. Vegan gıdaların yanı sıra, giyim ve aksesuarlarınızda da vegan seçenekleri tercih edebilirsiniz.

* Vegan sertifikası için uygun bir kuruluşa başvurun: Vegan sertifikası almak için, bir vegan sertifikası veren bir kuruluşa başvurmalısınız. Bu kuruluşlar, veganlıkla ilgili standartları belirleyen ve vegan sertifikası vermek için sertifikalandırılan kuruluşlardır.

* Sertifikasyon için gerekli adımları tamamlayın: Vegan sertifikası veren kuruluşun size verdiği talimatları takip edin ve sertifikasyon için gerekli adımları tamamlayın. Bu adımlar arasında, veganlık hakkında bilgi vermek ve veganlıkta uyulması gereken kuralları anlamaya çalışmak gibi adımlar olabilir.

* Vegan sertifikasını alın: Eğer vegan sertifikası veren kuruluş tarafından sertifikalandırılırsanız. Bu alanda en hızlı sertifikalandırma hizmetleri için Ekol Belgelendirme´den destek almanız mümkündür.

Vejeteryan, bir kişinin hayvansal ürünleri tüketmemesi anlamına gelir. Vejeteryanlar et, süt, yumurta ve diğer hayvansal ürünleri tüketmezler ve bu yüzden genellikle bitkisel proteinleri, sebzeleri, meyveleri, tahılları ve baklagilleri tercih ederler. Vejeteryanlık, insanların hayvanların haklarına saygı duydukları ve insanların ve hayvanların sağlığını koruduğu bir yaşam tarzıdır. Ayrıca, vejeteryanlık insanların çevrelerine daha az zarar verdikleri ve doğal kaynakları daha az tüketecekleri bir seçimdir.

Ekol Belgelendirme olarak vegan sertifikası hizmetinde kampanyalı fiyatlarımız bulunmaktadır.

Vegan Belgelendirme Hizmetleriİşletmeniz, ürünleriniz için vegan sertifikasına sahip olarak ürünlerinizin üzerinde belirleyici etiketleri kullanabilmek adına bize ulaşabilirsiniz. Türkiye ve Dünya´nın her köşesinde vegan belgelendirme alanında uzman kadromuz ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Aklınıza takılan hususların tamamı ve vegan belgesi için teklif alabilmek adına bize web sitemizdeki canlı destek hattımızdan veya telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirisniz. ISO 220000, GMP, HACCP, BRCGS, IFS belgeleri için en doğru adrestesiniz. Sertifikalandırma programları sistemine dahil olarak sizlerde hayvan istismarlarını, hayvanlara yapılan zulmü, tüketim ürünlerinizden kaldırabilir ve hayvansal ürünlere alternatif olarak ürettiğiniz sertifikalı ürünleri pazara sunabilirsiniz.

Yeni dünya düzenimizde çok fazla yeri olacak veganlık için sizde işletmeniz ile yerinizi alın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt)
  UBB Kaydı (Ulusal Bilgi Bankası Ürün Kayıt) taleplerinizin yönetimi, başvuru ve onay işlemlerinde başarılı sonuçlar alabilmek adına, zaman kaybetmeden hemen Ekol Belgelendirme firmamız ile irtibata geçebilir ve uygun fiyatlardan yararlanabi
 • CE Belgesi Yoksa Ne Olur?
  Türkiye´de imal ettiğiniz ürünleriniz için CE Belge danışmanlığında Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir. CE Belgesi Yoksa Ne Olur? sorusunun yanıtını hemen buradan inceleyebilirsiniz.
 • ISO 14064 Faydaları
  ISO 14064 Faydaları ile ilgili Ekol Belgelendirme danışmanlarının hazırlamış olduğu bu içeriğe gelin yakından bakalım! Ardından ihtiyacınız olan bu önemli sertifika için bizi arayabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp