Sepetim Sepetim

Vegan Sertifikası Nedir?

İçeriğinde hayvansal bir ürünün olmadığı, içeriğinde hayvansal yan ürünlerin bulunmadığı, ürünün herhangi bir aşamasında hayvanlarla alakalı testlerin yapılmadığı ürünler için vegan belgesi düzenlemek için akredite edilmiş kuruluşlar tarafından verilen belgelere denilir.

Bu belgeye sahip olanların ürettiği ürünlerin üzerinde bir alanda "VEGAN ETİKETİ" bulunabilir. Bu etiket sayesinde ürünü alacak olanlar, ürün arayışında olanlar rahat bir şekilde ürüne ulaşabilmekte olacaktır. Sizlerde imalatlarınız, hizmetleriniz, ürünleriniz ile alakalı olarak bu belgeye ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz zaman ilk olarak bizden tarafsız ve bağımsız olacak şekilde hizmet alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak kısa süre içerisinde sizlerin ihtiyacı olan belgeye erişmesini sağlayabilmekteyiz. Hayvansal içeriklerden kaçınan tüketicilerin tercihlerine uygun ürünler üreten bir çok firma bulunmaktadır. Değişen beslenme alışkanlıkları bugün Türkiye ve Dünya´nın çeşitli ülkelerinde yaygın şekilde artış eğilimindedir. Pazarda tutunmak isteyen üretici firmaların vegan standartlarında imalatlarını yapması kapsamında ihtiyacı olan sertifikayı Ekol ile temin edebilmektedir. Bilinçli tüketiciler için tercih edilen firmalardan birisi olmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Bilinçli Tüketicilerin Tercihi

Vegan sertifikası bulunan ürünler dünya üzerinde bir çok markette, bir çok restoranda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Doğaya duyarlı kesimlerin, bilinçli tüketicilerin ekosistemin korunması ve dünya üzerinde sürdürülebilirliğin sağlanması açısından vegan ürünleri tercih ettiği bilinmektedir. Hem üretim yapan markalar, hem de tüketiciler için yararlı, yüksek kaliteli ürünler ile daha sürdürülebilir, daha sağlıklı, daha etik ve daha doğa dostu ürünler ortaya çıkmaktadır.

Vegan Sertifikasını Nasıl Alırsınız?


Vegan sertifikasına
sahip olabilmek için bağımsız ve tarafsız bir akredite laboratuvar tarafından içecek, yiyecek, kozmetik, giyim ve farklı bir kategorideki ürünlerin hiçbir şekilde hayvansal ürün yada hayvansal yan ürün içermediğini, vegan kriterlerine uygun olarak imal edildiğini raporlaması gerekir. Üretici firmaların ürettiği ürünler ile alakalı %100 oranlarında vegan olduğunu iddia etseler bile bu durum bilinçli olan tüketiciler için birşey ifade etmez! Vegan tüketicilerin tamamı oldukça bilinçli bireylerden oluşmaktadır, her ürünün içeriği araştırılmakta ve aynı zamanda vegan standartlarına uygunluğunu bildikleri ürünleri tercih etmektedirler. Sizlerde vegan sertifikasına sahip ürünleri piyasaya sunduğunuzda tüketiciye güven verebilirsiniz. Üretici firma olarak daha güvenilir, daha çok tercih edilir firma olmak istiyorsanız hemen Ekol Belgelendirme´den hizmet alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için lütfen sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • AT Uygunluk Beyanı Nedir?
  Türkiye´de CE Belgelendirme hizmetleri için Ekol Belgelendirme´den profesyonel hizmet almanız mümkün. Bu süreçte ihtiyacınız olan tüm adımlarda danışmanlarımız hizmetinizde olacaktır.
 • CE Belgeli Maske Üretimi
  CE Belgeli Maske Üretimi yapabilmeniz için gerekli olan bilgiler ve hangi maskeleri üretmek için CE Belgesi almak gerekli gibi soruların yanıtlarını Ekol Belgelendirme web sitesinden hemen inceleyebilirsiniz.
 • Iso 9001 Kalite Sertifikası
  Belgelendirme Hizmetleri ISO 9001 ve Iso 9001 Kalite Sertifikası taleplerinizin tamamında profesyonel bir kadro ve ekip ile en hızlı sonuca en kaliteli şekilde ulaşmak için Ekol Belgelendirme firmasını tercih etmelisiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp